Доступність посилання

ТОП новини

Порошенко закликав ЄС надати Україні безвізовий режим


Петро Порошенко, архівне фото

Президент України Петро Порошенко на зустрічі з послами країн «Групи семи» і Європейського союзу закликав ЄС надати Україні безвізовий режим.

«Незважаючи на надскладні виклики, яким вимушено протистоїть Україна, ми сумлінно виконали свою частину зобов’язань і маємо право очікувати на відповідне рішення з боку наших партнерів ЄС без подальших зволікань», – наводить слова голови держави його прес-служба.

Порошенко висловив надію на належну оцінку реформ, що здійснюються в Україні, у тому числі з боку ЄС. У цьому контексті було відзначено важливість виконання стороною ЄС і своїх зобов’язань, зокрема в частині надання українцям безвізового режиму, мовиться в повідомленні.

Також у середу голова представництва Європейського союзу в Україні Юґ Мінґареллі висловив сподівання, що рішення про надання Україні безвізового режиму з Євросоюзом буде ухвалено незабаром, але не зміг назвати точнішого терміну. «Дискусія, яка точиться між Європарламентом і Радою ЄС, не має стосунку до України, і щойно буде досягнуто згоди щодо процедури припинення дії безвізового режиму, Україна отримає безвізовий режим. Я не можу сказати, коли саме це станеться, але я сподіваюся, що це відбудеться якнайшвидше», – сказав він в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна».

Мінґареллі додав, що Європейська комісія розглядає питання лібералізації візового режиму з Україною паралельно з питанням процедури реагування на міграційні ризики.

Крім того, теж у середу власний кореспондент Радіо Свобода у Брюсселі повідомив, що посли країн-членів Європейського союзу, можливо, в четвер ухвалять рішення про початок переговорів Ради ЄС і Європейського парламенту щодо візової лібералізації для України.

Але це рішення стане лише черговим формальним кроком на шляху до власне отримання безвізового режиму для короткотермінових подорожей до країн «шенгенської зони». Рішення про це не буде ухвалене доти, доки в ЄС не дійдуть згоди щодо механізму припинення безвізового режиму для всіх країн, що вже отримали його і можуть отримати в майбутньому.

При цьому в Євросоюзі підтверджують, що Україна виконала всі висунені їй умови і критерії для отримання безвізового режиму, і говорять про необхідність для ЄС тепер виконати своє зобов’язання перед Києвом щодо надання цього режиму, але конкретних дат намагаються не називати.

У Києві все ще сподіваються, що рішення про візову лібералізацію для України буде ухвалене до 24 листопада, коли має відбутися саміт «Україна – ЄС». У такому разі, як вважають, безвізовий режим міг би фактично запрацювати від початку 2017 року чи принаймні в першій чверті наступного року. Останніми днями в Києві почали вже говорити, що чекають на рішення ЄС хоча б до кінця цього року.

XS
SM
MD
LG