Доступність посилання

ТОП новини

За 4 роки дії закону 148 організацій були внесені в Росії у список «іноземних агентів» – Amnesty International


Сергій Нікітін

Фінансування понад сотні некомерційних організацій в Росії істотно скоротилося, їхній репутації було завдано збитків, а співробітники перебували під тиском та погрозами упродовж 4-річної дії закону про некомерційні організації-«іноземні агенти», заявила міжнародна правозахисна організація Amnesty International у своїй доповіді 18 листопада. Так, за останні чотири роки 148 організацій були внесені в Росії в список «іноземних агентів», з них 27 були змушені закритися.

У документі під назвою «Агенти народу»: чотири роки дії закону «про іноземних агентів» йдеться про те, що російське суспільство заплатило високу ціну з ухваленням «драконівського закону».

«Закон про« іноземних агентів» був розроблений, щоб скувати, затаврувати і в кінцевому підсумку змусити замовкнути критичні незалежні некомерційні організації. Під його дію потрапило широке коло організацій, застосування закону пов’язане зі значними витратами для якості суспільної дискусії в Росії і з порушеннями індивідуальних прав», – заявив голова представництва Amnesty International в Росії Сергій Нікітін.

Поправки до закону про «іноземних агентів», ухвалені в червні цього року, тільки розширили поняття «політичної діяльності», якою тепер може вважатися будь-який коментар відносної державної політики в тій чи іншій сфері або дій посадових осіб, додав Нікітін.

«Цілком зрозуміло, що головною метою російської влади було задушити зростання критично налаштованих організацій громадянського суспільства та замінити їх покірними і залежними прихильниками державної політики», – резюмував Сергій Нікітін.

Amnesty International закликала російську владу скасувати закон про «іноземних агентів» і відмовитись від обмежень на діяльність незалежних комерційних організацій.

Тим часом філія Amnesty International у Росії 18 листопада заявила, що офіс відновлює свою роботу після того, як його приміщення були опечатані 2 листопада. Нікітін сказав, що причиною стала «технічна плутанина» в питанні оренди і що він підписав новий договір оренди з Департаментом державного майна Москви.

Поправки до російського закону «Про некомерційні організації», згідно з якими в юридичному обігу з’явилося поняття «іноземний агент», діють з 2012 року. Вони дозволяють присвоїти статус «іноземного агента» організаціям, які займаються у Росії «політичною діяльністю» і отримують фінансування з-за кордону.

Закон передбачає, що після включення до реєстру організації повинні зареєструватися як «іноземні агенти» і надалі в офіційних відомостях про себе вказувати цей статус.

XS
SM
MD
LG