Доступність посилання

ТОП новини

Трамп пом’якшив риторику щодо теми клімату і відмовився від ідеї кримінального переслідування Клінтон


Дональд Трамп

Обраний президент США Дональд Трамп заявив, що буде об’єктивно оцінювати перспективи членства США у міжнародних угодах з протидії глобальним змінам клімату. Таким чином він пом’якшив риторику своєї передвиборчої кампанії, в ході якої заявляв про намір вийти з Паризької угоди щодо клімату. 22 листопада в інтерв'ю з редакторами та репортерами The New York Times Трамп заявив, що «дуже уважно вивчає» договір щодо клімату і робить це «неупереджено».

Також в інтерв’ю Трамп заявив, що не бажає завдавати кривди своїй недавній суперниці Гілларі Клінтон. Він сказав, що відмовляється від погрози про порушення проти неї кримінальної справи.

«Я не хочу ображати Клінтонів, справді не хочу. Вона (Гілларі Клінтон – ред.) через багато що пройшла і сильно постраждала в багатьох різних ситуаціях», – сказав Трамп.

Раніше Трамп звинувачував кандидата від Демократичної партії в неправильному використанні особистого сервера для службової електронної переписки. На питання, чи остаточно він відмовляється від порушення кримінальної справи проти Клінтон, Трамп відповів: «Це не та справа, в необхідності якої я твердо впевнений». Він висловив також сподівання, що виборці, які підтримали Клінтон, не будуть ним розчаровані.

Трамп також зазначив, що ніколи не був прихильником системи колегії виборників і волів би опинитися обраним в результаті всенародного прямого голосування.

Хоча Гілларі Клінтон під час виборів 8 листопада у сША набрала на понад 1 мільйон голосів виборців більше, ніж Дональд Трамп, згідно з системою непрямих виборів у США, республіканець здобув 290 голосів виборників, перемігши висуванку від Демократичної партії, яка набрала лише 232 голоси.

Дональд Трамп офіційно вступить на посаду президента США 20 січня.

XS
SM
MD
LG