Доступність посилання

ТОП новини
25 січня 2020, Київ 13:50

Франція: республіканці проводять другий тур праймеріз


Ален Жюппе (Л) та Франсуа Фійон, комбіноване фото

Виборці у Франції 27 листопада обирають кандидата від правоцентристської Республіканської партії, який представлятиме цю політичну силу на виборах президента країни у 2017 році.

Франсуа Фійон виграв перший раунд праймеріз, набравши 44% голосів, тоді як його суперник Алан Жюппе – 28,5%.

Переможець цих праймеріз братиме участь у вересневих президентських виборах у Франції. Вважають, що головна боротьба у Франції розгортатиметься між представником Республіканської партії та ультраправою представницею Національного фронту Марін Ле Пен.

Франсуа Фійон та Алан Жюппе обоє були прем’єр-міністрами Франції.

24 листопада Фійон та Жюппе провели завершальні теледебати перед другим туром «праймеріз».

Жюппе, згадуючи прихильні слова російського президента Володимира Путіна на адресу Франсуа Фійона, заявив своєму супернику, що це можуть бути «перші президентські вибори, в яких президент Росії обирає свого кандидата».

Водночас Франсуа Фійон, що виступає за тісні відносини з Росією і не виключає зняття з неї санкцій за анексію українського Криму, зазначив: «Росія є небезпечною країною, якщо ми розглядатимемо її з точки того, як ми ставилися до неї останні п’ять років».

Суперечка між кандидатами на тему Росії пожвавилася після того, як Володимир Путін похвалив Фійона, назвавши його «професіоналом високого рівня» і людиною, «яка у змозі відстояти свою думку».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG