Доступність посилання

ТОП новини

Сирія: війська аль-Асада відбили у повстанців ще один район Алеппо


Руїни Алеппо, Сирія, 2 грудня 2016 року
Руїни Алеппо, Сирія, 2 грудня 2016 року

Сирійські урядові війська за допомогою союзників взяли під контроль район Тарік аль-Баб, що на сході Алеппо. Про це повідомляють представники сирійської влади та спостерігачі за правами людини у цій країні.

Просування сирійських військ, яке відбулося 3 грудня, означає, що тепер війська президента Сирії Башара аль-Асада контролюють близько 60% території цього міста, відновивши контроль над ключовими магістралями, що з’єднують східну і західну частину Алеппо.

Між тим, речник Міністерства оборони Росії Ігор Конашенков 3 грудня розкритикував Велику Британія за ненадання гуманітарної допомоги цивільним у цьому оточеному місті.

«Упродовж років війни у Сирії, Велика Британія не надала ні грама борошна, ні пігулки, ні жодної ковдри для допомоги цивільним», – сказав Конашенков.

Його заява пролунала наступного дня після того, як речник британського прем’єра Терези Мей заявив, що Росія перешкоджає доставці гуманітарної допомоги до Алеппо.

Унаслідок боїв протягом останнього тижня повстанці втратили понад третину території Алеппо, що перебувала під їхнім контролем від 2012 року, і можуть втратити всю цю територію, бо наступ урядових сил за підтримки бойової авіації Росії триває. Цей наступ спричинив масову втечу з «повстанської» частини міста близько 50 тисяч цивільних мешканців із загалом кількох сотень тисяч, що перебували там.

XS
SM
MD
LG