Доступність посилання

ТОП новини
14 квітня 2021, Київ 19:09

Геращенко: Рада має звернутися до Європарламенту, щоб «безвіз» розглянули до кінця року


Ірина Геращенко

Верховна Рада має звернутися до Європейського парламенту, щоб питання про надання Україні безвізового режиму розглянули до кінця року, заявила перший віце-спікер українського парламенту Ірина Геращенко.

«Сьогодні український парламент просто зобов’язаний звернутися до Європейського парламенту з проханням, щоб питання безвізового режиму було винесено на сесійний тиждень ще в цьому році», – заявила Геращенко 8 грудня в Києві.

Вона нагадала, що останній сесійний тиждень у Європарламенті починається з 12 грудня.

Зі свого боку, комісар Європейського союзу з питань розширення і європейської політики сусідства Йоганнес Ган заявив, що Євросоюз повинен невідкладно скасувати візи для громадян України.

«Вітаю сьогоднішнє схвалення механізму призупинення, підтримане більшістю комітету Європейського парламенту з питань цивільних свобод, юстиції та внутрішніх справ. Радий, що наша невтомна праця приносить результат. Тепер ЄС повинен невідкладно надати заслужений безвізовий режим для українcьких і грузинських громадян», – написав Ган у Twitter.

8 грудня оновлений механізм призупинення безвізових режимів із Євросоюзом третім країнам у разі зловживань, переважною більшістю голосів підтримав Комітет із громадянських свобод, юстиції і внутрішніх справ Європарламенту. Рішення відкриває шлях для остаточного ухвалення в ЄС скасування віз громадянам України і Грузії.

Як повідомили в Раді ЄС, напередодні було досягнуто консенсусу між Радою ЄС і Європарламентом щодо компромісного тексту із впровадження механізму тимчасового припинення безвізових режимів.

Цей механізм дозволятиме припинення на дев’ять місяців вільних пересувань Шенгенським простором іноземним громадянам, у разі стрімкого зростання нелегальної міграції чи інших зловживань «безвізом» тією чи іншою третьою державою з-поміж 60 країн, із якими ЄС має безвізовий режим.

Водночас це надає можливість фактичного винесення на одну із наступних пленарних сесій Європарламенту питання щодо скасування віз громадянам України та Грузії. Якщо український «безвіз» не розглядатимуть наступного тижня на сесії, яка відбудеться 12-15 грудня, то це питання буде внесене до порядку денного пленарного засідання, що заплановане на 16-19 січня.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG