Доступність посилання

ТОП новини

Гройсман пропонує перевірити діяльність ФДМУ, а питання передачі об’єктів припинити


Володимир Гройсман
Володимир Гройсман

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман запропонував перевірити діяльність Фонду державного майна України (ФДМУ) і доручив першому віце-прем’єр-міністру Степану Кубіву сформувати групу для перевірки.

«Я пропоную відкласти ухвалення всіх рішень щодо Фонду держмайна, поки не отримаємо публічний звіт про його діяльність. Я думаю, що ми маємо створити серйозну групу, яка повністю перевірить ще раз: як, яким майном і наскільки ефективно управляє Фонд державного майна. Усі питання, які стосуються передачі майнових комплексів, – зупинити», – сказав прем’єр під час засідання уряду.

Він доручив першому віце-прем’єр-міністру Степану Кубіву до кінця грудня підготувати механізм для перевірки ФДМ.

«Давайте навіть залучимо міжнародні аудиторські компанії – я знайду під це кошти», – сказав Гройсман.

Минулого тижня після провалу повторної приватизації Одеського припортового заводу Гройсман розкритикував Фонд державного майна. Він заявив, що ця структура показує, що є «неефективною», а також неспроможною управляти державним майном.

За словами голови ФДМ Ігоря Білоуса, головні причини того, що повторний конкурс з продажу ОПЗ не відбувся, – висока ціна на газ і негативна цінова кон’юнктура на глобальному ринку.

6 грудня закінчився прийом заяв на конкурс з продажу акцій ОПЗ. У Фонді держмайна заявили, що заяв на участь у конкурсі від потенційних інвесторів не надійшло, хоча зацікавленість до підприємства виявили близько 10 потенційних покупців.

У жовтні ФДМ запропонув Кабмінові затвердити стартову ціну державного пакета акцій ОПЗ у розмірі 5,16 мільярда гривень, хоча перед цим до липня Фонд держмайна запропонував Кабмінові затвердити стартову ціну продажу державного пакету акцій (99,6%) Одеського припортового заводу на рівні 13,175 мільярда гривень.

Вперше рішення про приватизацію припортового заводу ухвалили ще 1993 року, а перші торги відбулися 2009-го, проте завод досі перебуває в державній власності.

Одеський припортовий завод є одним із найбільших підприємств хімічної галузі як в Україні, так і в Європі. Кількість працівників перевищує 4 тисячі осіб. Він спеціалізується на виробництві та реалізації хімічної продукції – аміаку та карбаміду, – а також перевантажує на експорт продукцію інших підприємств України та Росії.

XS
SM
MD
LG