Доступність посилання

ТОП новини
15 квітня 2021, Київ 03:40

Міноборони Росії заявляє про завершення евакуації з Алеппо, попри застереження ВООЗ


Колона транспорту, який вивозив людей зі східної частини Алеппо, 16 грудня 2016 року

Російські військові заявляють, що евакуацію з утримуваної повстанцями території сирійського Алеппо «завершили». Як заявили в Міноборони Росії, всіх жінок і дітей вивезли зі східного Алеппо.

За повідомленням, сирійські урядові сили проводять операцію проти останніх повстанців, які залишилися в місті. Водночас агенція Associated Press повідомила, що ніяких доказів цьому немає.

У заяві російської сторони йдеться про те, що окремі «радикали» залишилися у східній частині Алеппо і ведуть вогонь по сирійських урядових силах.

Водночас головний представник Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) в Сирії Елізабет Гоф заявила, що в оточених районах Алеппо досі залишається значне число жінок і немовлят, дітей віком до 5 років, які мають бути евакуйовані.

За словами Гоф, евакуацію цивільних і поранених 16 грудня припинили, а гуманітарним організаціям і їхньому транспорту без пояснень наказали залишити територію.

«Я припускаю, що повідомлення надійшло від росіян, які ведуть спостереження за територією», – сказала вона.

Гоф висловила сподівання, що припинення евакуації є лише тимчасовим і що процес поновиться найближчим часом.

Раніше 16 грудня евакуація цивільних і повстанців із утримуваної повстанцями частини сирійського Алеппо знову припинилася – на тлі повідомлень про порушення перемир’я. Сирійський уряд заявив, що припиняє евакуацію, бо повстанці обстріляли колону з біженцями, коли вона залишала Алеппо. Водночас представники повстанців і проопозиційний телеканал Orient TV заявляють, що шиїтські бійці, які воюють на боці уряду Сирії, обстріляли колону автобусів, що залишали Алеппо. Наразі невідомо, на скільки часу оголошена пауза в евакуації.

Евакуацію проводили в умовах дії угоди про перемир’я, досягнутої за посередництва Росії і Туреччини, після того, як сили президента Сирії Башара Асада і їхні союзники витіснили повстанців із більшості районів східного Алеппо. Цей наступ різко критикували ООН і західні уряди через численні жертви серед цивільного населення. Зокрема, держсекретар США Джон Керрі заявив, що дії Асада в Алеппо «нічим іншим як різаниною» назвати не можна.

Чотири сирійські операції звинуватили Росію, ключового союзника Асада у понад 5-річній громадянській війні в Сирії, у причетності до воєнних злочинів. У листі до слідчої групи ООН щодо Сирії організації заявили, що внаслідок російських авіаударів в Алеппо загинули близько 1200 цивільних, 380 з яких – діти.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG