Доступність посилання

ТОП новини

МВФ: націоналізація «Приватбанку» є важливим кроком для збереження фінстабільності


Крістін Лаґард
Крістін Лаґард

Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крістін Лаґард привітала рішення влади України про націоналізацію «Приватбанку» і назвала його «важливим кроком щодо збереження фінансової стабільності» в країні.

«Це рішення було ухвалене з метою забезпечення безперебійної роботи банку, зважаючи на його системну роль у фінансовій системі України, а також з огляду на недостатні зусилля щодо зміцнення достатності капіталу в останні місяці», – заявила Лаґард.

За її словами, забезпечення відповідності всіх українських банків нормативним вимогам Нацбанку має важливе значення для підтримки громадської довіри до банківської системи. Як заявила Лаґард, націоналізація «Приватбанку» має супроводжуватися виконанням зобов’язань банку, а також формуванням нової команди менеджерів.

Вона додала, що МВФ буде продовжувати підтримувати Україну в її зусиллях «зі створення сильних інститутів, підвищення прозорості й просування структурних реформ, які мають вирішальне значення для досягнення міцного і стійкого економічного зростання».

Кабінет міністрів України на позачерговому засіданні 18 грудня ухвалив рішення передати в 100-відсоткову державну власність найбільший в Україні банк «Приватбанк».

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що рішенням про націоналізацію «Приватбанку» вдалося захистити майже 20 мільйонів громадян України, які були клієнтами цього банку, зокрема, понад три мільйони пенсіонерів, понад 500 тисяч студентів і 1,6 мільйона соціально незахищених громадян, понад 3,5 мільйони зарплатних рахунків.

Президент України Петро Порошенко вніс до Верховної Ради як невідкладний законопроект «Про банки й банківську діяльність» щодо «посилення захисту вкладників «Приватбанку». Порошенко наголосив, що держава «гарантує клієнтам «Приватбанку» недоторканність і цілісність їхніх грошей». Він також закликав клієнтів «Приватбанку» зберігати спокій.

XS
SM
MD
LG