Доступність посилання

ТОП новини

ЦВК просить правоохоронців перевірити законність обшуку в кабінеті одного з членів комісії


Центральна виборча комісія просить Генеральну прокуратуру, Спеціалізовану прокуратуру, комітет Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції й Національне антикорупційне бюро перевірити законність проведеного обшуку в кабінеті одного з членів комісії. Відповідне звернення було увалене на засіданні ЦВК.

Зокрема у документі йдеться про те, що в ніч з 13 на 14 грудня 2016 року детективи НАБУ на основі ухвали Солом'янського райсуду Києва провели обшук у кабінеті 401 у будівлі ЦВК.

У рішенні суду йдеться про те, що даний кабінет належить голові ЦВК Михайлу Охендовському, проте у ЦВК зазначили, що даний кабінет з червня 2007 року належить іншому члену комісії, про це детективам повідомили, однак обшук все одно провели.

У ЦВК зазначають, що після проведення обшуку було зафіксовано, що фронтальні панелі системного блоку комп’ютера, через який здійснюється доступ до Держреєстру виборців, а також кришка його DVD-привода зірвані, також не вдалося включити автоматизоване робоче місце системи «Державний реєстр виборців».

У НАБУ наразі не коментують цих заяв ЦВК.

13 грудня керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький повідомив, що підписав письмове повідомлення про підозру Охендовському у справі про так звану «чорну бухгалтерію» Партії регіонів.

За даними силовиків,Охендовський, обраний до складу ЦВК у 2007 році за квотою Партії регіонів, 2012 року шість разів їздив за кордон в офіційні відрядження, але при цьому виконував неофіційне доручення найвищих службових осіб держави і членів цієї партії – донести до представників урядів іноземних держав, міжнародних і міжурядових організацій у позитивному світлі інформацію про «демократичний» перебіг виборчого процесу в Україні, щоб не допустити можливе визнання виборів такими, що не відповідають міжнародним стандартам.

Холодницький зазначив, що документи так званої «чорної бухгалтерії» підтверджують чотири випадки отримання Охендовським готівкових коштів в офісі Партії регіонів у Києві на загальну суму 16 734 долари США.

Крім того, додав він, вивчення документів, які до НАБУ передав колишній перший заступник голови Служби безпеки України Віктор Трепак, виявило ще два записи про можливе отримання Охендовським грошових коштів у сумі 100 000 та 45 000 доларів США.

Минулого тижня Охендовський приходив на допит до НАБУ, вінтакож заявивпро готовність співпраці зі слідством.

XS
SM
MD
LG