Доступність посилання

ТОП новини

НБУ видав «Приватбанку» кредит рефінансування на 15 мільярдів гривень


Національний банк України надав «Приватбанку» кредит рефінансування на 15 мільярдів гривень до кінця року.

Як йдеться в повідомленні НБУ, кредит видано для підтримки ліквідності, забезпечення безперебійного обслуговування клієнтів, роботи відділень і банкоматів, своєчасних розрахунків.

Кредит рефінансування надали під 16% річних на термін 30 грудня цього року.

Кабінет міністрів України на позачерговому засіданні 18 грудня ухвалив рішення передати в 100-відсоткову державну власність найбільший в Україні банк «Приватбанк». Наступного дня в Нацбанку повідомили, що «Приватбанк» визнали неплатоспроможним.

Президент України Петро Порошенко вніс до Верховної Ради як невідкладний законопроект «Про банки й банківську діяльність» щодо «посилення захисту вкладників «Приватбанку». Порошенко наголосив, що держава «гарантує клієнтам «Приватбанку» недоторканність і цілісність їхніх грошей».

Голова правління «Приватбанку» Олександр Дубілет заявив, що проблем для клієнтів «Приватбанку» у зв’язку з націоналізацією фінустанови немає. Водночас він припустив, що можуть виникнути певні незручності для клієнтів «Приватбанку» – юридичних осіб. За словами Дубілета, за добу був побитий рекорд з обсягу коштів, знятих із банкоматів «ПриватБанку» – 2 мільярди гривень.

Один із найбільших акціонерів банку, бізнесмен Ігор Коломойський ситуацію не коментував.

XS
SM
MD
LG