Доступність посилання

ТОП новини

Порошенко вітає домовленість про «тишу» на Донбасі з 24 грудня і закликає Росію її забезпечити


Петро Порошенко

Президент України Петро Порошенко заявив, що вітає досягнення у рамках Тристоронньої контактної групи домовленості про припинення вогню від опівночі 24 грудня і закликає Росію забезпечити дотримання «режиму тиші» на Донбасі. Про це Порошенко написав на своїй сторінці у Facebook.

«Вітаю досягнення у рамках Тристоронньої контактної групи, у відповідь на мою ініціативу, домовленості щодо впровадження додаткових заходів зі встановлення сталого та безстрокового режиму всеохопного припинення вогню починаючи з 00 годин 24 грудня 2016 року. Розраховую, що завдяки цим заходам, які реалізовуватимуться напередодні новорічних та різдвяних свят, режим припинення вогню на Донбасі набуде постійного характеру…Закликаю Росію забезпечити неухильне дотримання режиму припинення вогню, а також імплементацію інших домовленостей, зокрема щодо невідкладного звільнення заручників та незаконно утримуваних осіб, у тому числі на російській території», – заявив Порошенко.

Він додав, що Україна підтверджує готовність виконати як цю, так і інші мінські домовленості.

Раніше сьогодні перший заступник голови Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко поінформувала про підсумки скайп-зустрічі за участі представників сепаратистів. За її словами, зустріч головним чином мала стосуватися звільнення заручників. Однак, як сказала Геращенко, сепаратисти відмовились підтвердити у себе наявність 110 українських заручників, применшивши цю кількість удвічі. Натомість бойовики заявили про готовність розглянути питання про звільнення менш як 50 осіб, тоді як самі зажадали від української сторони передачі ОРДЛО 700 осіб.

В угрупованні «ЛНР» за підсумками скайп-зустрічі заявили, що Київ готовий звільняти полонених не в рамках мінських домовленостей. Представник угруповання «ДНР» на переговорах у Мінську Денис Пушилін перед онлайн-зустріччю підтверджував намір обговорити питання звільнення заручників. «За цифрами начебто є розуміння», – стверджував він. Однак після завершення зустрічі на сайтах сепаратистів з’явилося лише повідомлення про домовленість щодо припинення вогню на Донбасі в ніч на 24 грудня.

На лінії контакту сторін між вільною й окупованою частинами Донбасу вже кілька разів проголошували режим припинення вогню, востаннє з 15 вересня, але він щоразу порушувався. Cторони конфлікту звинувачують одна одну у порушенні режиму тиші.

XS
SM
MD
LG