Доступність посилання

ТОП новини

У відкритому звіті США про кібервтручання Росії було б безвідповідально наводити докази – речник


Джон Кербі, архівне фото

Речник Державного департаменту США Джон Кербі заявив, коментуючи сумніви у звіті спецслужб про кібервтручання Росії, що для спецслужб було б безвідповідально наводити докази їхніх висновків у несекретній версії звіту.

Пояснюючи відсутність повноцінних доказів у цій широко оприлюдненій версії звіту, він наголосив: «Не думаю, що багато хто поставив би під сумнів обов’язок розвідувальних служб захищати свої джерела і методи».

«Ми даємо розвідслужбам, коли вони оприлюднюють таку несекретну інформацію, можливість самим вирішувати, що доречно там викладати», – додав речник.

Раніше в понеділок у Росії назвали «аматорською» доповідь США про російські кібератаки. Речник президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що відкрита версія доповіді про російські кібератаки на США підготована непрофесійно і не містить доказів втручання Кремля у вибори в Сполучених Штатах, а є лише «голослівними звинуваченнями».

У розсекреченій минулої п’ятницю частині цього звіту спецслужб про кібервтручання Росії, зокрема, у виборчий процес, мовиться, що цю кампанію впливу на вибори наказав здійснити президент Росії Володимир Путін. Як мовиться в доповіді, спецслужби США дають таку оцінку «з високою впевненістю»; як пояснювали раніше, таке формулювання означає, що її вважають практично неспростовною.

За оцінкою розвідки, Путін і влада Росії мали на меті якомога збільшити шанси на перемогу Дональда Трампа, якому вони віддавали чітку перевагу, дискредитуючи його суперницю Гілларі Клінтон. Метою Росії було підірвати громадську довіру в американський виборчий процес, обчорнити Клінтон і зашкодити її шансам на обрання і на президентство, мовиться в доповіді, яку оприлюднило Управління директора національної розвідки США.

Росія втручалася у вибори не тільки кібернападами, а й пропагандистською кампанією, включно з поширенням «фіктивних новин», і через свої фінансовані державою засоби інформації, такі, як агентство «Спутнік» чи міжнародна телемережа RT, і через посередників, і через оплачуваних користувачів соцмереж, повідомила розвідка.

Але втручання Росії не здійснювалося безпосередньо у процес підрахунку голосів, мовиться у звіті: хоча російські спецслужби змогли здобути доступ до комп’ютерних систем деяких місцевих виборчих комісій чи виборчих комісій штатів, та ці системи не стосувалися власне підрахунку.

Також розвідка ніяк не оцінювала той вплив, який російське втручання вчинило на результати виборів.

Крім того, звіт попереджає, що Росія буде намагатися вплинути й на вибори у країнах-союзниках США.

Із повною, засекреченою версією звіту, включно з доказами, ознайомили президента США Барака Обаму, який запровадив проти Росії суворі дипломатичні санкції у відповідь, а також обраного майбутнього президента Дональда Трампа, відомого своєю проросійською позицією.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG