Доступність посилання

24 Червень 2017, Київ 15:40
Новини | Міжнародні

Путін сподівається на повне відновлення відносин між Росією і США


Володимир Путін

Президент Росії Володимир Путін сподівається на відновлення відносин між Москвою і Вашингтоном у повному обсязі.

«Американсько-російські відносини за попередні п’ять років сильно деградували. Звісно, їх потрібно відновлювати. Це в інтересах як російського, так і американського народів. Ми чули, як до цього ставиться президент Трамп. Ми розраховуємо, що ці відносини відновлюватимуться у повному обсязі і за всіма напрямками. Але це залежить не лише від нас, але й від американців», – заявив Путін 10 лютого на спільній прес-конференції з президентом Словенії Борутом Пахорем у Москві.

Дональд Трамп наголошував, що його метою є досягнення вигідних передусім для США домовленостей із Росією, і у разі, якщо цього не станеться, він буде жорсткішим стосовно Росії, ніж його конкурент на виборах президента США 2016-го року, демократ Гілларі Клінтон.

До виборів Трамп неодноразово критикував колишнього президента США Барака Обаму за слабкість щодо Росії та особисто Путіна. Він також схвально висловлювався на адресу президента Росії.

У питанні НАТО Трамп наполягає, що країни-члени Альянсу мають виконувати зобов’язання витрачати на оборону не менше ніж 2% ВВП. На сьогодні, лише кілька країн НАТО дотримуються цього зобов’язання.

Відносини між Росією і Заходом погіршилися після агресії Москви щодо України. Збройний конфлікт на сході України почався навесні 2014 року після російської анексії Криму. Україна і Захід звинувачують Росію у збройній підтримці сепаратистів. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати хіба що російські «добровольці».

За даними ООН, від квітня 2014 року, на Донбасі загинуло близько 10 тисяч людей.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG