Доступність посилання

ТОП новини
21 Листопад 2018, Київ 02:19

Будапешт вибуває з боротьби за проведення Олімпійських ігор 2024 року


Ланцюговий міст через Дунай, один із символів Будапешта

Муніципальні збори Будапешта ще до оголошення міського референдуму ухвалили постанову про зняття кандидатської заявки Будапешта у конкурсі на проведення Олімпійських та Паралімпійських ігор 2024 року.

Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, за ухвалення цієї постанови проголосували 22 представники зборів, 6 – проти.

22 лютого Кабінет міністрів Угорщини закликав Національний олімпійський комітет країни відкликати заявку Угорщини через «порушення і неможливість відновлення політичної єдності» угорських партій і рухів у цьому питанні.

Сталося це після того, як 18 лютого ініціативний комітет містян у Будапешті Momentum, який зібрав 266 151 підпис – значно більше від необхідних за законом 138 тисяч 526 + 1 підпису – на вимогу до влади започаткувати референдум щодо доцільності проведення Олімпіади-2024 у столиці Будапешті.

На думку активістів кампанії, тягар у 37 мільярдів форинтів (понад 9 мільярдів доларів), а саме такими є оцінки фінансових експертів кошторису будівництва майбутніх олімпійських спортивних споруд, є надмірним для Угорщини.

Активістів підтримали опозиційні партії, які стверджують, що з часу перебування при владі консервативного уряду на чолі з Віктором Орбаном в Угорщині зросла корупція, скоротилися видатки на соціальні програми і впав прожитковий мінімум.

Після вибуття з боротьби Гамбурга й Рима основна боротьба за місце проведення олімпійських змагань у 2024 році розгорнеться між Парижем і Лос-Анджелесом. Остаточно місто-переможець оголосить Міжнародний олімпійський комітет у столиці Перу Лімі 13 вересня.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG