Доступність посилання

ТОП новини

Українська делегація в суді в Гаазі виступила із доказовою базою щодо дій Росії на Донбасі


Слухання позову Україна проти Росії в Міжнародному суді ООН в Гаазі, 6 березня 2017 року
Слухання позову Україна проти Росії в Міжнародному суді ООН в Гаазі, 6 березня 2017 року

Українська делегація в Міжнародному суді ООН виступила із доказовою базою щодо того, що дії Росії на сході України, її фінансова та матеріальна підтримка збройних угруповань сепаратистів – це не що інше, як спонсорування тероризму.

Напередодні такі твердження були заперечені представниками Росії.

«Росія заявляє про заборону фінансування тероризму на сході України, а тим часом фінансує терор. У Криму Росія заявляє про викорінення всіх форм расової та етнічної дискримінації, а натомість веде там кампанію культурного знищення щодо неросійських етнічних груп», – заявив Гарольд Гонджу Ко, доповідач від української сторони, професор міжнародного права з Нью-Йорка.

Україна повторила звернення до Міжнародного суду про впровадження тимчасових заходів на час розгляду справи.

Серед них – домогтися від Росії негайно припинити матеріальну й іншу підтримку «груп, що вдавалися до актів тероризму проти цивільних в Україні», і вчинити тиск на такі групи, щоб вони надалі не здійснювали таких актів, а також утриматися від дискримінації у Криму, зокрема, зупинити чинність заборони Меджлісу кримськотатарського народу і його діяльності й розслідувати зникнення кримських татар.

6 березня у Міжнародному суді (Гаага, Нідерланди) – головному судовому органі ООН – розпочалися публічні слухання за позовом України проти Росії. Україна просить Міжнародний суд ООН про тимчасові заходи на час розгляду справи. Під час слухань уже виступили і українська, і російська сторони.

Після російської анексії Криму на Донбасі триває збройний конфлікт, внаслідок якого загинули, за даними ООН, майже 10 тисяч людей. Україна і Захід звинувачують Росію у збройній підтримці сепаратистів. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати хіба що російські «добровольці». Росія також стверджує про «законність» захоплення Криму всупереч міжнародному праву як «відновлення справедливості».

НА ЦЮ Ж ТЕМУ:

«У Гаазі доповідає Росія. Складно терпіти маніпуляції і перекручування» – Зеркаль

Сторона України на суді в Гаазі: без захисту Міжнародного суду страждання українців триватимуть

Зеркаль у Гаазі: Україна вимагає компенсації за порушення Росією міжнародних договорів

XS
SM
MD
LG