Доступність посилання

ТОП новини

Росія: Навальному дали 15 діб арешту «за непокору поліції»


Олексій Навальний у суді, Москва, Росія, 27 березня 2017 року
Олексій Навальний у суді, Москва, Росія, 27 березня 2017 року

Тверський районний суд столиці Росії Москви заарештував засновника Фонду боротьби з корупцією Олексія Навального на 15 діб за звинуваченням у непокорі вимогам співробітника поліції.

Сам опозиціонер заявив, що не чинив опору при затриманні, не знайомий із матеріалами справи і не підписував протокол.

Раніше речниця опозиціонера Кіра Ярмиш повідомила, що Навального оштрафували на 20 тисяч рублів (близько 350 доларів) у справі про організацію акції в центрі Москви.

Адвокат Олексія Навального Ольга Михайлова назвала звинувачення неправомірними і вимагала звільнити її підзахисного прямо в залі суду.

Сам опозиціонер попросив суд допитати голову уряду Росії Дмитра Медведєва, якого ФБК звинуватив у корупції, і якого Навальний назвав «справжнім організатором ходи». Суддя відхилила всі клопотання захисту.

Навальний був затриманий напередодні в центрі Москви незадовго до початку неузгодженої з владою Росії антикорупційної акції на Тверській вулиці. У той же час були затримані співробітники ФБК, а в офісі організації пройшов обшук.

26 березня протестні заходи пройшли у десятках міст Росії. У них брали участь від декількох десятків до декількох тисяч людей. У Москві неузгоджена акція проходила у форматі «прогулянки» по Тверській вулиці. За різними даними, в ній взяли участь від 8 до 20 тисяч людей. Близько тисячі з них були затримані.

Фонд боротьби з корупцією (ФБК) на початку березня опублікував розслідування про незадекларовану нерухомість голови уряду Росії Дмитра Медведєва і його можливу причетність до корупції. Після того, як ані сам Медведєв, ані його представники не відповіли на звинувачення, Навальний закликав провести акції протесту по всій країні 26 березня.

XS
SM
MD
LG