Доступність посилання

ТОП новини

Джемілєв: вирок Зейтуллаєву є черговим воєнним злочином Росії


Руслан Зейтуллаєв на одному з попередніх засідань суду в російському Ростові, 21 квітня 2017 року

Лідер кримськотатарського народу, народний депутат України Мустафа Джемілєв заявляє, що, засудивши кримського татарина Руслана Зейтуллаєва до 12 років позбавлення волі, Росія скоїла черговий воєнний злочин. Про це Джемілєв заявив у коментарі проекту Радіо Свобода Крим.Реалії 26 квітня після оголошення вироку в російському суді.

«Хізб ут-Тахрір», в участі в якій Зейтуллаєва звинувачують, не була заборонена на території України. Саме запровадження свого законодавства окупантом (в анексованому Криму – ред.) є грубим порушенням Женевської конвенції 1949 року і відноситься до розряду воєнних злочинів. Зараз Росія скоїла черговий воєнний злочин», – заявляє Джемілєв.

За його словами, Зейтуллаєв не буде відбувати весь термін, а вийде із закінченням «режиму» президента Росії Володимира Путіна.

26 квітня Північно-Кавказький окружний військовий суд у російському Ростові-на-Дону засудив фігуранта Руслана Зейтуллаєва до 12 років колонії строгого режиму за обвинуваченням його в організації осередку організації «Хізб ут-Тахрір». Ця організація є забороненою в Росії, яка в 2014 році анексувала український Крим.

Зейтуллаєв від 4 квітня і до оголошення вироку тримав голодування, вимагаючи від російської влади припинити кримінальне переслідування кримських татар за статтями «тероризм» і «екстремізм», допустити до нього в СІЗО представників МЗС України, а також звільнити інших фігурантів севастопольської справи «Хізб ут-Тахрір».

У вересні минулого року цей же суд засудив Зейтуллаєва до семи років ув’язнення за звинуваченням в «участі в терористичному співтоваристві». Російська прокуратура оскаржила це рішення у Верховному суді Росії, і справу знову направили в Північно-Кавказький окружний військовий суд на перегляд. Слідчі органи наполягали, щоб Зейтуллаєв був визнаний не є учасником, а організатором «терористичного співтовариства».

XS
SM
MD
LG