Доступність посилання

ТОП новини

У Дніпрі на травневі свята можуть бути провокації – громадська рада при управлінні СБУ


Минулого року першотравневий мітинг лівих сил у Дніпропетровську, який відбувся біля Театру опери та балету, зібрав близько трьох десятків учасників, їх охороняли приблизно вдвічі більше співробітників поліції (фото 1 травня 2016 року)

У Дніпрі на травневі свята можуть бути провокації, заявили 28 квітня члени громадської ради при управлінні Служби безпеки України в Дніпропетровській області.

Як зазначив голова громадської ради Олег Мороз, він має інформацію про «потенційних заколотників», які діятимуть 8 і 9 травня.

«Володіємо інформацією про потенційних заколотників і пропагандистів, які, ймовірно, поширюватимуть антиукраїнські настрої 8 і 9 травня», – сказав Олег Мороз.

Як зазначили члени громадської ради, вони закликають дніпрян не піддаватись на провокації і в разі виявлення пропаганди комуністичної символіки обов’язково звертатися до правоохоронних органів.

Як повідомила член ради при УСБУ у Дніпропетровській області Вероніка Комісар, у травневі дні в Дніпрі можуть відбутись «сумнівні заходи», ініційовані організацією, яка називає себе «Союзом комуністів (більшовиків)». У соціальних мережах поширено анонс зібрання, запланованого цією організацією на 1 травня.

«Здається, в Дніпрі назріває комуністично-більшовицька епідемія, або заборонені законодавством примари минулого планують на травневі свята провести червоний шабаш у місті, яке зупинило «русскую весну», – зазначила Вероніка Комісар.

Водночас за телефонами, вказаними в анонсі заходу «комуністів – більшовиків», Радіо Свобода повідомили, що зібрання відбуватиметься у формі мітингу і носитиме мирний характер.

«Все, як звичайно. «1 травня», – таке гасло. Свято ж. Ходи ми не плануємо. На святі все побачите. Ми громадська організація», – сказали організатори. Вони не підтвердили, що їхнє зібрання носитиме проросійський характер, і додали, що орієнтовна кількість учасників – 50 осіб.

Поліція в Україні перейшла на посилений режим роботи на час травневих свят у перебігу «Євробачення».

XS
SM
MD
LG