Доступність посилання

ТОП новини
21 Листопад 2018, Київ 10:03

В Афганістані протестували проти повернення Хекматіяра


Впливовий польовий командир Ґулбуддін Хекматіяр

Сотні афганців 5 травня протестували проти повернення Ґулбуддіна Хекматіяра. Протест почався за кілька годин після того, як впливовий польовий командир провів акцію у столиці Афганістану з нагоди свого повернення до країни після підписання мирних домовленостей з владою.

Акція Хекматіяра і протести проти нього демонструють глибокі розбіжності в афганському суспільстві.

Протестувальники тримали у руках фотографії загиблих у війні 1992-96 роках, звинувачуючи у цьому угруповання Хекматіяра «Хезб-е Ісламі». Демонстранти вимагають, щоб Ґулбуддін Хекматіяр постав перед судом.

4 травня Хекматіяр повернувся до Кабула і закликав своїх «братів-талібів» припинити спротив. Він пропонує стати посередником у переговорах між бойовиками і урядом.

Хекматіяр, знаний під прізвиськом «М’ясник з Кабула», відомий насамперед своєю роллю у громадянській війні в Афганістані у 1990-х роках.

У вересні 2016 року угруповання Хекматіяра «Хезб-е Ісламі» підписало угоду з президентом Афганістану Ашрафом Гані.

Згідно з домовленостями, «Хезб-е Ісламі» має скласти зброю і припинити спротив проти влади Афганістану. В обмін на це – влада має відпустити всіх в’язнів цього угруповання.

Ці домовленості розкритикували багато афганських посадовців і західних правозахисних груп, які звинувачують Хекматіяра у порушенні прав людини під час війни в Афганістані у 90-х роках.

Угруповання «Хезб-е Ісламі» також відоме атаками на афганські і американські сили безпеки, після того, як військові США увійшли до Афганістану після нападів 11 вересня 2001 року.

У 2003 році Державний департамент США визнав Ґулбуддіна Хекматіяра терористом.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG