Доступність посилання

ТОП новини
22 Березень 2019, Київ 06:29

Спікер: Рада розгляне позбавлення Артеменка мандата після висновку комітету


Андрій Артеменко

Верховна Рада України розгляне питання про позбавлення мандата позафракційного народного депутата Андрія Артеменка після того, як надійде відповідний висновок регламентного комітет парламенту, заявляє спікер Андрій Парубій.

«Щодо Артеменка: буде рішення Регламентного комітету – і кадрове питання відразу з’явиться в залі на розгляді», – сказав Парубій 15 травня на погоджувальній раді парламенту.

Перед цим до нього звернувся лідер фракцїі «Народний фронт» Максим Бурбак і закликав якнайшвидше поставити на розгляд питання про унеможливлення подвійного громадянства для держслужбовців, депутатів всіх рівнів і суддів. «Ми маємо нарешті позбавити мандата народного депутата Артеменка, який возив в Америку передачі з Кремля», – сказав Бурбак.

Тим часом, як повідомляє агентство «Українські новини», у комітеті Верховної Ради з питань регламенту та організації роботи парламенту заявили, що отримали указ президента про припинення українського громадянства депутата Андрія Артеменка, і спрогнозували, що зможуть обговорити це питання на засіданні 17 травня.

12 травня речниця Вищого адміністративного суду України Галина Гаєвська повідомила Радіо Свобода, що ВАСУ вирішив відкрити провадження в адміністративній справі за заявою позафракційного народного депутата України Андрія Артеменка щодо позбавлення його українського громадянства. За її словами, дату розгляду справи ще не призначили.

Адвокат Артеменка Леонід Сиваков раніше повідомив ЗМІ про звернення до суду з проханням визнати незаконним і скасувати указ президента про припинення українського громадянства Артеменка.

На початку травня в Державній міграційній службі України заявили, що президент України Петро Порошенко підписав указ про позбавлення громадянства України народного депутата Андрія Артеменка. За повідомленнями, причиною стало те, що Артеменко має також громадянство Канади, про яке він заявляв сам.

Раніше Радикальна партія виключила Артеменка зі фракції. Це сталося після того, як 19 лютого видання The New York Times повідомило, що Артеменко передав план нормалізації відносин між Україною і Росією радникові президента США Майклові Флінну незадовго до його відставки. Цей план, зокрема, передбачав проведення всеукраїнського референдуму про передачу Криму Росії в оренду на термін від 50 до 100 років, а також передбачав виведення російських військ з території України. За даними видання, цей план мав підтримку в Москві.

Після заяв Артеменка прокуратура Криму відкрила кримінальне провадження про держзраду.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG