Доступність посилання

ТОП новини
16 Листопад 2018, Київ 18:51

ЛГБТ-активісти у Франції повідомили про скаргу до МКС на голову Чечні через повідомлення про переслідування геїв


Рамзан Кадиров

ЛГБТ-активісти у Франції повідомили, що подали скаргу до Міжнародного кримінального суду на голову республіки Чечні в Росії Рамзана Кадирова через повідомлення про переслідування геїв у Чечні.

За їхнім повідомленням, у скарзі, поданій у понеділок, Кадирова називають організатором «геноциду» ЛГБТ-спільноти в Чечні і «катувальних таборів, що мають на меті винищення гомосексуалів» у північнокавказькій республіці в Росії.

Активісти вважають, що Міжнародний кримінальний суд наразі ще має мандат узятися за цю справу.

Минулого року президент Росії Володимир Путін офіційно відкликав підпис Росії з-під Римського статуту Міжнародного кримінального суду, але цей крок набуде чинності в листопаді цього року.

Росія свого часу підписала Римський статут, але так і не ратифікувала його, назвавши згодом суд «однобічним і неефективним».

Кадиров заперечує звинувачення в кампанії переслідування і фізичного знищення геїв у Чечні. Він також стверджує, що в чеченському суспільстві гомосексуальності взагалі не існує.

Чеченські правоохоронці стверджують, що до них не надходили ніякі дані про такі переслідування.

Раніше президент Росії Володимир Путін обіцяв підтримати розслідування інформації про придушення геїв у Чечні. При цьому він припустив, що ця інформація є лише чутками.

Але у столиці Росії Москві Басманний суд відмовився розглядати скаргу видання «Нова газета» на бездіяльність голови Слідчого комітету Росії Олександра Бастрикіна після повідомлень про затримання і вбивства гомосексуалів у Чечні.

«Нова газета» наприкінці квітня поскаржилася до суду через те, що Слідчий комітет Росії не здійснив перевірки інформації про вбивства і переслідування геїв на Північному Кавказі, яку це видання оприлюднило на початку квітня. Тоді влада Чечні звинуватила газету в наклепі, до редакції надійшли погрози.

Потерпілі від таких переслідувань геїв у Чечні повідомляли Радіо Свобода та іншим засобам інформації про зловживання, яких вони зазнали.

Правозахисники, а також низка західних країн вимагають від російської влади ретельно вивчити повідомлення про переслідування геїв на території Чечні.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG