Доступність посилання

ТОП новини
20 Жовтень 2018, Київ 09:06

Українська служба телеканалу «Євроньюз» припинила мовлення


Українська служба міжнародного телеканалу «Євроньюз» припинила мовлення українською мовою.

Це відбулося о 19-й годині за київським часом у неділю.

Попереднього дня українська служба Euronews анонсувала це припинення мовлення українською і попрощалася з глядачами і читачами після майже 6 років роботи.

Серед коментарів до цього анонсу у фейсбуці були і слова жалю, і чимало критичних зауважень на адресу роботи української служби.

Раніше повідомляли, що офіційною причиною закриття служби була відсутність поточного фінансування з українського боку і старі борги тодішньої Національної телекомпанії України (з січня 2017 року – Національна суспільна телерадіокомпанія України).

Українська служба Euronews почала мовлення в серпні 2011 року.

За даними видання «Детектор-медіа», з 2015 року ліцензією на українську версію міжнародного телеканалу Euronews володіє медіагрупа Inter Media Group Дмитра Фірташа і Сергія Льовочкіна. Влітку 2016 року стало відомо, що канал Euronews може припинити мовлення українською через рішення Inter Media Group.

Тим часом в українських судах триває розгляд справи за позовом акціонерного товариства Euronews SA до Національної телекомпанії України про стягнення з НТКУ заборгованості за ліцензійною угодою від 21 жовтня 2010 року у розмірі понад 10,5 мільйонів євро (НТКУ була власником ліцензії на українську версію Euronews у 2010–2014 роках).

За повідомленнями, ліквідація української мовної служби телеканалу Euronews відбувається одночасно з розширенням фінансованої Москвою російської служби каналу. Трансляція російської версії «Євроньюз» в Україні заборонена після початку агресії Росії, як і трансляція низки російських телеканалів.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG