Доступність посилання

ТОП новини
20 травня 2019, Київ 05:56

Лідера руху «Юго-Восток» у Харкові посадили на 6 років


Ілюстративне фото

Київський районний суд Харкова визнав винним лідера руху «Юго-Восток» у Харкові 69-річного Юрія Апухтіна в організації масових заворушень і засудив до 6 років позбавлення волі, повідомили у Харківській прокуратурі.

«Прокуратура довела в суді, що Юрій Апухтін був організатором масових заворушень у квітні 2014 року біля будівлі Харківської облдержадміністрації. Він неодноразово публічно закликав до зміни конституційного ладу, невизнання чинної державної влади, створення «Харківської народної республіки» та так званої «Конституції ХНР»», – зазначається на сайті відомства.

У серпні 2014-го Харківський окружний адміністративний суд задовольнив позов прокуратури міста про заборону діяльності громадської організації «Общественное движение «Юго-Восток».

Про створення руху «Юго-Восток» оголосили на мітингу в Харкові 30 березня. Координатор руху Юрій Апухтін заявив, що рух вимагатиме створення Південно-Східної федеративної республіки в складі України з розширеними повноваженнями та широкою автономією, а також надання державного статусу російській мові.

За словами Апухтіна, «Юго-Восток» об’єднує близько 30 громадських організацій Харкова, таких як «Великая Русь», «Суть времени» та «Русь триединая».

Активісти руху є постійними учасниками проросійських мітингів у Харкові.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG