Доступність посилання

ТОП новини
14 Листопад 2018, Київ 18:03

Столтенберґ закликав НАТО посилити боротьбу з тероризмом після нападу в Манчестері


Єнс Столтенберґ на прес-конференції у Брюсселі 24 травня 2017 року говорив і про членство НАТО в коаліції проти «Ісламської держави»

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ заявив, що вибух, влаштований у британському Манчестері, що забрав у понеділок життя 22 людей, засвідчив: Північноатлантичний союз на зустрічі з президентом США Дональдом Трампом має домовитися посилити боротьбу з тероризмом.

«Я очікую, що союзники в НАТО зберуться і погодяться робити більше в боротьбі проти тероризму, і не в останню чергу через напад, що стався в Манчестері», – сказав він на прес-конференції у Брюсселі.

За його словами, цей «жорстокий напад» також свідчить, що загроза тероризму існує й далі.

«Ми ще обговорюємо, чи має НАТО стати повноправним членом всесвітньої коаліції», – додав Столтенберґ, маючи на увазі коаліцію під проводом США, що має на меті знищити екстремістське угруповання «Ісламська держава» і складається наразі з 68 країн. При цьому всі 28 країн-членів НАТО вже входять до цієї коаліції як індивідуальні члени.

Як сказав керівник НАТО, вступ до коаліції й Північноатлантичного союзу як самостійного члена «дасть потужний сигнал про єдність». «Вважаю, важливо дати цей сигнал про єдність проти тероризму», – додав він і зазначив, що багато нинішніх членів коаліції були б раді мати й союз НАТО за її члена.

Боротьба з тероризмом буде чільним пунктом порядку денного зустрічі керівників країн НАТО у Брюсселі в четвер. У ній візьме участь і Дональд Трамп, який уже прибув у середу до Брюсселя в перебігу своєї першої на посаді президента США закордонної поїздки. Як очікують, на зустрічі союз НАТО оголосить про вступ до коаліції проти «Ісламської держави».

У перебігу передвиборної кампанії минулого року Трамп називав союз НАТО «застарілим» і різко критикував його за недостатню боротьбу проти тероризму, але відтоді пом’якшив свою позицію.

Союз НАТО як організація нині надає коаліції проти «Ісламської держави» допомогу своїм підрозділом розвідувальних літаків, а також забезпечує навчання офіцерів в Іраці, але наголошує, що його роль у цій коаліції суто небойова і такою й залишиться.

Угруповання «Ісламська держава» взяло на себе відповідальність за вибух, влаштований смертником у Манчестері у Великій Британії в понеділок пізно ввечері на поп-концерті. Унаслідок вибуху загинули 22 людини, поранені ще близько 60. Серед жертв і поранених – багато молоді й дітей.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG