Доступність посилання

ТОП новини
20 Жовтень 2018, Київ 14:07

МЗС України вимагає від Росії звільнити активіста Балуха, якого судять в анексованому Криму


Володимир Балух із матір’ю напередодні арешту

Міністерство закордонних справ України вимагає від Росії звільнити українського активіста Володимира Балуха, якому в анексованому Криму підконтрольний Кремлю суд продовжив 23 травня запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 4 вересня 2017 року.

«У Міністерстві закордонних справ України рішуче засуджують рішення від 23 травня 2017 року так званого суду російської окупаційної влади у справі громадянина України Володимира Балуха щодо продовження йому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою до 4 вересня 2017 року та категорично відкидають будь-які звинувачення на його адресу, – мовиться у заяві МЗС. – Сприймаємо цю справу як символ страху кремлівської влади перед всім українським, а також як свідчення пануючих на окупованому півострові політичних репресій і безправ’я. Вимагаємо від Російської Федерації звільнити Володимира Балуха та інших політичних в’язнів, а також припинити переслідування тисяч інших громадян України, які опинилися під окупацією кремлівського режиму».

Співробітники російської Федеральної служби безпеки затримали Балуха вранці 8 грудня 2016 року. За повідомленням його дружини, співробітники ФСБ з’явилися з обшуками в село Серебрянка Роздольненського району Криму. Обшуки проводилися упродовж чотирьох годин у будинках Балуха і його матері. Співробітники ФСБ заявили, що на горищі будинку, де живе Володимир Балух, виявлені 90 патронів і кілька тротилових шашок.

Підконтрольна Кремлю влада Криму раніше вимагала від Володимира Балуха зняти встановлену 29 листопада на стіні власного будинку табличку «Вулиця Героїв Небесної сотні, 18».

За словами Балуха, він пов’язує справу зі своєю проукраїнською позицією, яку він висловлював відкрито – на території його будинку на флагштоку весь цей час майорів державний прапор України.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG