Доступність посилання

ТОП новини
18 Листопад 2018, Київ 19:15

Трамп заявляє про скарги арабських лідерів на Катар


Президент США Дональд Трамп

Президент США Дональд Трамп заявляє, що лідери Близького Сходу скаржилися на Катар, коли він вимагав припинити підтримку радикальної ідеології і заохочування тероризму.

У низці повідомлень у Twitter, опублікованих 6 червня, Трамп назвав рішення кількох країн регіону щодо припинення відносини з Катаром зрозумілим.

«Під час моєї останньої поїздки до Близького Сходу я заявив, що радикальна ідеологія більше не може фінансуватися. Лідери вказали на Катар – дивіться», – зазначив Трамп.

«Вони заявили, що займуть жорстку лінію щодо фінансування екстремізму, а всі відсилання були до Катару. Можливо, це стане початком кінця жахіть тероризму», – написав Дональд Трамп, додавши, що його візит до Саудівської Аравії минулого місяця «вже окупився».

5 червня Бахрейн, Єгипет, Саудівська Аравія й Об’єднані Арабські Емірати оголосили про розрив дипломатичних відносин з Катаром, назвавши причиною підтримку Дохою ісламістських угруповань («Мусульманського братства», «Ісламської держави», «Аль-Каїди») і близькі відносини цієї країни з Іраном.

Влада Катару заявила, що рішення про розрив дипломатичних відносин засноване на «голослівних твердженнях» і є невиправданим.

Держсекретар США Рекс Тіллерсон закликав держави Перської затоки, що розірвали дипломатичні відносини з Катаром, до єдності. Тіллерсон назвав рішення країн «несподіваним» і закликав сторони сісти за стіл переговорів і усунути розбіжності.

У 2014 році Саудівська Аравія, Об’єднані Арабські Емірати і Бахрейн відкликали своїх послів з Катару на знак протесту про його підтримки «Мусульманського братства».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG