Доступність посилання

ТОП новини

Заступниця Нищука назвала розслідування «Схем» про забудову Лаври «політичною кампанією»


Ще три новозбудовані приміщення на території Києво-Печерської лаври

Заступниця міністра культури України Тамара Мазур під час обговорення розслідування програми «Схеми» «Лавра: перебудова» на засіданні підкомітету із взаємодії з громадянським суспільством комітету Верховної Ради з питань протидії та запобігання корупції оцінила матеріал як «політичну передвиборчу кампанію», а оприлюднені дані про масштабну перебудову, руйнацію і новобудови на території Лаври – інформацією 10-річної давнини. Про це повідомляють журналісти програми «Схеми» (спільний проект Радіо Свобода та каналу «UA:Перший»).

«Якщо прослідкувати всі ті публікації і активність в пресі, ви побачите, що вся ця активність відбувається в червні-липні виключно починаючи з 2007 року. Сьогодні ми теж маємо червень і теж маємо переддень сесії ЮНЕСКО. Чому ця активність не з’явилася взимку? А очевидно тому, що саме через місяць стартує передвиборча компанія на посаду директора Києво-Печерської лаври. І це велика політична передвиборча кампанія… І на це так само треба зважати і дуже тверезо оцінювати все те, що з’являється у пресі», – заявила Тамара Мазур.

Вона додала, що журналісти «нічого не розкрили, це інформація 2007 року».

Водночас у розслідуванні йшлося про нові об’єкти будівництва й перебудови на території Лаври протягом 2011–2017 років, воно базувалося на матеріалах фотофіксації звільнених працівників Києво-Печерського заповідника цього періоду, зафіксованих відповідними актами.

Факт масштабної перебудови на території об’єкта Світової спадщини підтверджується і супутниковими знімками сервісу Google-Earth. Вони чітко встановлюють: тих будівель та добудованих мансардних поверхів, про які йдеться у розслідуванні, у 2007 році не було.

У електронній базі документообігу Міністерства культури України є інформація про надання лише трьох дозволів на виконання реставраційних та будівельних робіт із 16 нових об’єктів на території об’єкту Світової спадщини ЮНЕСКО «Київ: собор святої Софії та прилеглі чернечі будівлі, Києво-Печерська лавра».

 • Зображення 16x9

  Максим Савчук

  Журналіст-розслідувач телевізійної програми «Схеми: корупція в деталях» (спільний проєкт Радіо Свобода та телеканалу «UA:Перший»). Автор книги «1937» про політичну та бізнесову діяльність Віктора Медведчука після Революції Гідності.

  Народився у селищі Баришівка на Київщині. Здобув освіту інженера в Національному транспортному університеті та філолога в Національному педагогічному університеті ім. М. Драгоманова. Працював у бюро журналістських розслідувань «Свідомо», у газеті «Україна молода», у програмі журналістських розслідувань «Знак оклику» на телеканалі ТВі.

  У 2015 році розслідування «Questions Raised Over Poroshenko’s Role In Valuable Kyiv Land Deal» («Таємниці землі президента Порошенка») потрапило до шорт-листу міжнародного конкурсу асоціації мовників AIB.

  Переможець конкурсу журналістських розслідувань ім. В. Сергієнка (2019 рік) із матеріалом «Зелена родина ру» (про кінобізнес Володимира Зеленського у Росії).

  У 2020 році здобув друге місце на конкурсі журналістських історій DataUp із матеріалом «Американська мрія Віктора Медведчука» (співавтори - Любомира Ремажевська та Олександр Чорновалов).

  Розслідування «Американська мрія Віктора Медведчука» перемогло на Національному конкурсі журналістських розслідувань. Оголошення переможців та нагородження відбулося під час фестивалю розслідувальної журналістики «Межигір’я Фест» в колишній резиденції експрезидента-втікача Віктора Януковича у вересні 2021 року.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG