Доступність посилання

ТОП новини
12 Грудень 2018, Київ 00:01

Тіллерсон відбув з Перської затоки без коментарів


Рекс Тіллерсон

Держсекретар США Рекс Тіллерсон залишив регіон Перської затоки після чотириденних переговорів, метою яких було врегулювання суперечки між Катаром, Саудівською Аравією і її союзниками. 13 липня Тіллерсон відмовився коментувати зустріч з катарським еміром шейхом Тамімом бін Хамадом ат-Тані.

Напередодні Рекс Тіллерсон зустрівся з керівниками Саудівської Аравії і ще трьох арабських держав у намаганні вирішити їхню вже понад місячну суперечку з Катаром. У саудівському місті Джидді він зустрічався з міністрами закордонних справ чотирьох країн і окремо з королем Саудівської Аравії Салманом бін Абдалазізом ас-Саудом і коронованим принцом Мухаммадом бін Салманом.

Потім він прибув до Кувейту, що не бере участі у суперечці і, як і США, намагається бути посередником у врегулюванні кризи, у перебігу якої Саудівська Аравія, Об’єднані Арабські Емірати, Бахрейн і Єгипет звинуватили Катар у підтримці тероризму.

У четвер Тіллерсон знову прибув на переговори до Катару, де він уже побував у вівторок. Тоді США і Катар підписали меморандум про порозуміння щодо боротьби з тероризмом і його фінансуванням. Але чотири країни заявили, що цього недостатньо, щоб зняти їхні занепокоєння.

Раніше Катар відкинув висунений йому чотирма арабськими країнами ультиматум із 13 вимог, серед яких були вимоги припинити фінансову підтримку тероризму, закрити телемережу «Аль-Джазіра», скоротити більшість зв’язків із Іраном і закрити військово-повітряну базу Туреччини на території Катару. У відповідь чотири країни пригрозили новими санкціями.

Ці країни ще 5 червня скоротили дипломатичні і туристичні зв’язки з Катаром, звинувативши Доху в підтримці тероризму і надмірній близькості з регіональним супротивником, Іраном. Ці твердження в Катарі відкидають.

Усі п’ять країн, що беруть участь у суперечці, є важливими союзниками США в регіоні, в Катарі також розташована найбільша в регіоні Близького Сходу та Перської затоки американська військова база Аль-Удейд, де постійно розміщені близько 11 тисяч військовослужбовців США.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG