Доступність посилання

ТОП новини
17 Січень 2019, Київ 09:06

За нинішній рік в Україні зареєстрували 90 хворих на ботулізм – МОЗ


Ілюстративне фото

Міністерство охорони здоров’я повідомляє про 81 випадок захворювань на ботулізм. За даними МОЗ, станом на 18 липня 90 людей захворіло і 9 померло.

«Вісім з дев’яти померлих захворіли внаслідок вживання в’яленої риби, четверо – промислового виробництва. Щоб вберегтися від захворювання на ботулізм, необхідно уникати споживання в’яленої, солоної та консервованої риби та м’ясних консервів, в першу чергу домашнього виробництва. Також потрібно уникати споживання продуктів, умови зберігання та транспортування яких могли бути не дотримані належним чином або про якість яких споживачу достеменно не відомо», – мовиться у повідомленні на сайті установи.

За інформацією МОЗ, на початку липня Програма розвитку ООН направила в Україну 25 курсів антитоксину проти ботулізму вартістю 2,5 мільйона гривень, станом на 19 липня цього року на відповідальному зберіганні на складах ДП «Укрвакцина» є 22 флакони сироватки.

«Перші три флакони було використано для термінового лікування пацієнтів із встановленим діагнозом «ботулізм». У найкоротші строки сироватка для цих пацієнтів була поставлена в Кіровоградську, Хмельницьку та Івано-Франківську області», – зазначають у міністерстві.

Оскільки випадки захворювання на ботулізм не обмежені певною територією, сироватка виділятиметься окремо для кожного пацієнта, обіцяє МОЗ.

Як мовиться у повідомленні міністерства, наразі відпрацьовується процедура закупівлі медикаментів для хворих на інфекційні захворювання, що супроводжуються високим рівнем смертності (дифтерія, сказ, правець, ботулізм, малярія) за кошти державного бюджету.

У червні в МОЗ повідомляли, що в Україні жодного препарату проти ботулізму не зареєстровано, а використовувати можна лише зареєстровані препарати.

Ботулізм – це гостра інфекційна хвороба, яка зараз зустрічається рідко, але може мати летальні наслідки. Її збудником є бактерії, які містяться у їжі і на поверхні ґрунту та виділяють токсини, що призводять до нервового паралічу.

Торік від ботулізму в Україні померли 12 людей.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG