Доступність посилання

ТОП новини
17 Грудень 2018, Київ 16:07

Новим прем’єром Пакистану обрали Шахіда Хакана Аббасі


Шахід Хакан Аббасі

У Пакистані парламент обрав нового прем’єр-міністра замість Наваза Шаріфа, відстороненого через звинувачення у корупції.

1 серпня партія Наваза Шаріфа «Пакистанська мусульманська ліга – Наваз» використала свою більшість у Національній асамблеї, нижній палаті парламенту, для обрання головою уряду Шахіда Хакана Аббасі. Його кандидатуру підтримали 221 із 342 депутатів.

Опоненти Аббасі – представник «Пакистанської народної партії» Саїд Навед Камар і член «Техрік-е-Інсаф» Шейх Рашид Ахмад – отримали 44 і 33 голоси відповідно.

«Пакистанська мусульманська ліга» номінувала Аббаса, колишнього міністра нафти, тимчасово, щоб молодший брат Шаріфа, якого пропонував відсторонений прем’єр, зміг обратися до парламенту на місце, яке звільнив сам колишній прем’єр. Шахбаз Шаріф, голова уряду провінції Пенджаб, мусить виграти парламентські вибори, щоб отримати право стати прем’єром.

67-річний Наваз Шаріф подав у відставку з посади голови уряду у п’ятницю відразу по тому, як рішення усунути його з цієї посади ухвалив Верховний суд Пакистану одноголосно – рішення підтримали всі п’ять суддів. За цим рішенням, він не матиме права обіймати державні і виборні посади протягом 10 років. Причиною стала причетність Наваза Шаріфа до звинувачень у корупції у зв’язку з викриттям так званих «панамських документів» юридичної компанії «Моссак Фонсека» з Панами 2016 року, яке викликало скандали по всьому світі.

Суд ухвалив своє рішення відразу по тому, як спеціальна слідча група оголосила, що родина Наваза Шаріфа, а саме троє з чотирьох його синів, не відзвітувала за значні багатства, які вона має в офшорних компаніях – даних про ці активи немає в його родинній майновій декларації.

Наваз Шаріф заперечує будь-яку свою провину.

Раніше він уже двічі бував прем’єр-міністром Пакистану, на початку і наприкінці 1990-х років. Першого разу його змусив до відставки тиск військових, другого разу його владу скинув військовий переворот.

Від самого створення пакистанської держави 1947 року жоден прем’єр-міністр іще не завершив повного терміну на посаді.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG