Доступність посилання

ТОП новини
22 Липень 2019, Київ 16:53

Трамп підписав закон про санкції щодо Росії (доповнено)


Дональд Трамп

Президент США Дональд Трамп підписав закон про запровадження нових санкцій щодо Росії, повідомляють у Білому домі.

У коментарі, поширеному Білим домом після підписання, мовиться, що Трамп бачить серйозні недоліки в цьому законі, але підписує його задля національної єдності. Президент США вважає, що цей документ демонструє «волю американського народу побачити, як Росія робить кроки для поліпшення відносин зі Сполученими Штатами».

«Сподіваємось, що між нашими двома країнами буде співробітництво щодо глобальних питаннями, щоб ці санкції більше не були потрібні», – мовиться у заяві.

Зустріч президентів США і Росії, Дональда Трампа і Володимира Путіна, під час саміту G20 у Гамбурзі. 7 липня 2017 року
Зустріч президентів США і Росії, Дональда Трампа і Володимира Путіна, під час саміту G20 у Гамбурзі. 7 липня 2017 року

Дональд Трамп вважає, що в документі є посягання на повноваження президентської влади. «Від часу, як законопроект був вперше представлений, я висловив занепокоєння Конгресу щодо того, що він зазіхає на виконавчу владу, створює труднощі компаній і порушує інтереси наших європейських союзників», – зазначає президент США.

«Моя адміністрація намагалася працювати з Конгресом, щоб поліпшити цей законопроект. Ми домоглися прогресу і поліпшили формулювання, щоб надати Міністерству фінансів велику гнучкість у наданні звичайних ліцензій американським підприємствам, людям і компаніям. Покращення мови документа також відображає побажання наших європейських союзників», – каже Трамп.

При цьому, на думку Трампа, недоліки залишилися.

«Моя адміністрація сподівається, що Конгрес утримуватиметься від використання цього недосконалого документа, який перешкоджає нашій роботі з європейськими союзниками задля врегулювання конфлікту в Україні, а також зусиллям усунути будь-які непередбачувані наслідки для американського бізнесу і наших союзників», – відзначив Дональд Трамп.

Візит президента України Петра Порошенка до Білого дому. 20 червня 2017 року
Візит президента України Петра Порошенка до Білого дому. 20 червня 2017 року

Сенат США 27 липня проголосував на підтримку нових санкцій проти Росії. Обмеження також стосуються Північної Кореї та Ірану. Документ був схвалений обома палатами Конгресу США майже одностайно, попри протести Білого дому і його нарікання, що Конгрес позбавляє чинного президента можливості здійснювати ефективну зовнішню політику.

Узгоджене рішення законодавців від обох партій з питання про санкції фактично позбавило президента Дональда Трампа можливості скористатися правом вето, на подолання якого потрібно дві третини голосів членів Конгресу.

У Євросоюзі висловили незадоволення новим санкційним пакетом, який може зашкодити європейським компаніям, що мають справу з Росією.

НА ЦЮ Ж ТЕМУ:

Санкційні ляпаси для Путіна і Україна

Порошенко привітав рішення Трампа підписати санкції проти Росії

Американські санкції – це проблема не для ЄС, а для Шредера – французький аналітик​

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG