Доступність посилання

ТОП новини
19 Лютий 2018, Київ 10:42

В Івано-Франківську день народження Каменяра відзначили Франковими читаннями


Франкові читання в Івано-Франківську. Письменниця Ольга Деркачова (друга справа)

27 серпня в Івано-Франківську на відзначення 161-ї річниці від дня народження поета, громадського діяча, філософа, ім’я якого з 1962 року носить колишній Станіслав, пройшли традиційні Франкові читання.

Біля пам’ятника Каменяреві твори Івана Франка читали громадські активісти і науковці, письменники й актори, студенти і школярі, а також і міський голова Івано-Франківська. Вірші Івана Франка лунали не лише українською, а й англійською, і німецькою мовами.

За словами керівника Громадського інституту аналітики Віталія Перевізника, «Франко настільки глибинний, що навіть для франкознавців залишається невідомим, тож читаємо ще раз Франка, через нього йдемо до себе і таким чином виростаємо».

Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода з Івано-Франківська, таку акцію ця громадська організація проводить спільно з «Молодою Просвітою».

Традиційно під час Франкових читань названо переможця конкурсу есе «Мій Франко». За задумом організаторів, роботи повинні містити таку кількість слів, якою за рахунком є річниця від дня народження Івана Франка – цього разу 161.

За словами голови журі, письменниці Ольги Деркачової, конкурс став уже всеукраїнським, з широкою географією, з «пошуком свого Франка».

організатор Франкових читань Віталій Перевізник і переможниця конкурсу есе «Мій Франко» Юлія Сепалова
організатор Франкових читань Віталій Перевізник і переможниця конкурсу есе «Мій Франко» Юлія Сепалова

Переможцем конкурсу, в якому брали участь півсотні осіб, стала студентка Дрогобицького педагогічного інституту імені Івана Франка Юлія Сепалова.

27 серпня Франкові читання проходять по всій Україні.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG