Доступність посилання

ТОП новини
25 Квітень 2019, Київ 13:26

Суд взяв під варту екс-міністра юстиції Лавриновича


Олександр Лавринович, екс-міністр юстиції України, у приміщенні Печерського суду Києва за день до арешту, 14 вересня 2017 року

Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід екс-міністру юстиції України Олександру Лавриновичу у вигляді арешту.

Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, Лавринович у суді назвав цю справу політичною.

Генеральна прокуратура просила суд арештувати Лавриновича.

Прокуратура підозрює Лавриновича у вчиненні дій, направлених на захоплення державної влади, вчиненого за змовою.

Напередодні Олександр Лавринович після допиту в ГПУ, який тривав дві з половиною години, заявив журналістам, що «не почув нічого нового», і додав, що не бачить у своїх діях зі зміни Конституції 2010 року нічого незаконного.

Генеральний прокурор Юрій Луценко раніше заявив, що Лавринович є співучасником «конституційного перевороту».

Олександру Лавриновичу та Віктору Януковичу інкримінують повернення дії Конституції в редакції 1996 року без рішення Верховної Ради.

Конституційний суд України 2010 року визнав неконституційною політреформу 2014 року, що внесла зміни до Основного закону, і визнав її нечинною. Це рішення означало повернення країни до президентсько-парламентської форми правління з відновленням частини втрачених повноважень президента. Але, всупереч конституційній вимозі, що вносити зміни до Основного закону може тільки Верховна Рада України, тоді, по суті, саме рішення КСУ фактично повернуло дію Конституції 1996 року і скасувало політреформу 2004 року – без участі єдиного уповноваженого на це органу, парламенту.

НА ЦЮ Ж ТЕМУ:

Печерський суд обирає Лавриновичу запобіжний захід через «конституційний переворот» 2010 року

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG