Доступність посилання

ТОП новини
21 Березень 2019, Київ 13:38

Українська сторона СЦКК виведе своїх спостерігачів із ОРДЛО – ЗСУ


Українська сторона Спільного центру з координації і контролю (СЦКК) виведе своїх представників з окупованих територій на Донбасі, заявив заступник керівника управління зі зв’язків з громадськістю Генштабу Збройних сил України Юзеф Венскович.

«Російська сторона як сторона конфлікту на Донбасі несе повну відповідальність за розвиток ситуації із безпекою, і її вихід з СЦКК ставить під загрозу безпеку тих спостерігачів, які перебувають на тимчасово окупованій території. Тому українська сторона з тимчасово окупованих територій буде змушена вивести своїх спостерігачів на контрольовані Україною території», – сказав Венскович в ефірі телеканалу «112.Україна» 18 грудня.

Водночас він запевнив, що українська сторона СЦКК продовжить діяльність, незважаючи на відкликання Росією своїх представників, і вестиме спостереження, забезпечувати роботу спільної моніторингової місії ОБСЄ.

18 грудня Москва заявила, що представники Росії в Спільному центрі контролю й координації залишать територію України 19 грудня. У відомстві зазначили, що «Київ категорично заперечував проти будь-якої документальної регламентації функціонування СЦКК».

У російському зовнішньополітичному відомстві додали, що з 1 січня 2018 року Київ планує запровадити для іноземців, у тому числі для громадян Росії, новий порядок в’їзду й перебування на території України. У таких «умовах подальша робота представництва Збройних сил Росії СЦКК стала неможливою», наголосили в російському МЗС.

Міністерство закордонних справ України розцінило це рішення російської сторони як провокацію. На думку українських дипломатів, це свідчить про те, що Москва не залишає спроб змусити Україну та міжнародних партнерів розпочати так званий «прямий діалог» із бойовиками угруповань «ДНР» і «ЛНР».

Робоча група Спільного центру здійснює контроль за припиненням вогню на території Донецької та Луганської областей. До складу центру, який створили у вересні 2014 року, входять українські та російські військові, представники ОБСЄ.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG