Доступність посилання

ТОП новини
25 Квітень 2019, Київ 05:36

Радіо Свобода представить проект «Вантаж 200. Дорога додому» про зниклих на Донбасі


Увечері 22 грудня на каналі «112 Україна» відбудеться прем’єра документального проекту «Вантаж 200. Дорога додому», в якому Радіо Свобода розкаже про пошуки загиблих на Донбасі військових.

В основі проекту історія про службу «Евакуація 200», що допомагає родинам знайти, ідентифікувати і повернути загиблих додому.

Проект вийде в ефірі о 23:15 і не рекомендований для перегляду неповнолітніми.

«Повідомлення про конфлікт на Донбасі звелися до сухих зведень із зони бойових дій. Мирні мешканці звикли до того, що на сході України щодня гинуть люди. Про це вже не говорять на вулицях великих міст і все менше й менше – з телеекранів, – пояснює мету створення проекту головний продюсер Радіо Свобода Наталя Симоніна. – Нам важливо було створити цей проект – складний, жорсткий, суворий – щоб нагадати всім, що в країні йде війна, і вона не може тривати вічно, адже вона щодня забирає людські життя».

Дехто з загиблих героїв ніколи не пройде свій останній шлях – шлях додому. Дехто ж – буде похований у рідній землі завдяки старанням людей, для яких евакуація 200-их – справа честі. У документальному проекті «Вантаж 200. Дорога додому» покажуть тих, хто йде на ризик, вирушає на непідконтрольну територію і повертає матерям їхніх загиблих синів.

«Я досі не уявляю, як хлопці з «Евакуації-200» витримують без сну, коли везуть загиблого додому, – ділиться враженнями від зйомок режисер проекту Борис Долина, – як вони витримують ексгумацію, як вони не втрачають розуму, коли щодня займаються цією справою. Про них мало хто знає, а ті, хто знають, часто не розуміють, яка це пекельна робота. Власне, це і не робота, це – місія. Справжня місія з повернення мертвих військових додому».

В основі проекту – реальні історії.

Канал попереджає, що проект «Вантаж 200. Дорога додому» містить матеріали й інформацію, яка може зашкодити фізичному, інтелектуальному і духовному розвитку неповнолітніх.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG