Доступність посилання

ТОП новини

Серед 58 заручників, яких Україні передає угруповання «ДНР», є Ігор Козловський


Зліва направо: президент України Петро Порошенко, звільнений з полону російських гібридних сил релігієзнавець Ігор Козловський та перший віце-спікер Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко, 27 грудня 2017 року

Підтримуване Росією угруповання «ДНР», що контролює частину Донецької області України, повертає Києву 58 утримуваних громадян, серед них – релігієзнавець Ігор Козловський, повідомив кореспондент Радіо Свобода з місця обміну.

Наразі звільнені перебувають ще на підконтрольній бойовикам території, і невдовзі мають вирушити на підконтрольну урядові території.

Поки що точно не відомо, скільки саме осіб, видачі яких вимагають бойовики «ДНР», повернуться в окупований Донецьк.

Раніше 27 грудня відбувся обмін заручниками між Києвом і угрупованням «ЛНР». Українській стороні видали 16 людей, військових і цивільних, на підконтрольну бойовикам територію Луганщини повернулися, за даними представників сепаратистів, 73 людини (раніше заявляли про 99 осіб, але частина відмовилася повертатися).

На сьогодні на Донбасі запланований обмін заручниками за формулою «306 (тих, видачі кого домагаються підтримувані Росією бойовики – ред.) на 74 (військових і цивільних, включених до списку на обмін Україною – ред.)».

Протягом останніх 1,5 року процес звільнення заручників був заблокований.

25 грудня Ірина Геращенко з посиланням на дані СБУ повідомила, що на окупованій території Донбасу утримуються 170 заручників.

У травні так званий «військовий трибунал «ДНР» «засудив» незаконно утримуваного донецькими бойовиками українського історика і релігієзнавця Ігоря Козловського до 2 років та 8 місяців позбавлення волі. Як повідомив син ученого Олександр Козловський, «суд» бойовиків «не взяв до уваги ані вік 63-річного вченого, ані те, що в утримуваного є син-інвалід, який потребує його піклування».

В Україні і по світу неодноразово проходили акції #FreeKozlovsky із вимогою звільнити Ігоря Козловського з полону бойовиків. Правозахисна організація Amnesty International визнала Ігоря Козловського «в’язнем сумління».

НА ЦЮ Ж ТЕМУ:

«Ми тебе чекаємо, тату!» – донецький вчений Ігор Козловський в полоні бойовиків понад рік (рос.)

Користувачі соцмереж вимагають звільнити утримуваного бойовиками науковця Козловського (рос.)

Human Rights Watch закликає угруповання «ДНР» звільнити релігієзнавця Козловського​

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG