Доступність посилання

ТОП новини
22 Квітень 2019, Київ 19:21

Опір іранського народу дає надію всім, хто бореться за свободу – віце-президент США


Протистояння поліції та студентів у Тегерані, Іран, 30 грудня 2017 року

Віце-президент США Майк Пенс відреагував на події в Ірані, де п‘ятий день тривають протести, які мали спершу соціальний характер, але швидко перетворилися на політичні.

«Допоки Дональд Трамп є президентом, а я віце-президентом, Сполучені Штати не повторюватимуть ганебної помилки нашого минулого, коли інші (політики – ред.) стояли осторонь та ігнорували героїчний опір іранського народу в боротьбі проти жорстокого режиму. Сміливий опір іранського народу, який зростає, сьогодні дає надію та віру всім, хто бореться за свободу та проти тиранії. Ми не повинні залишити й не залишимо їх», – написав віце-президент США Майк Пенс у мережі Twitter.

Президент США Дональд Трамп на події в Ірані відреагував раніше також у традиційний для себе спосіб – через повідомлення в Twitter. «Іранський народ був репресований впродовж багатьох років. Ці люди спраглі їжі та свободи. Разом із правами людини багатство Ірану розкрадається. Настав час для змін!» – вважає Трамп.

Президент Ірану Хасан Роугані 1 січня назвав заворушення, під час яких загинули, за різними даними, від 10 до 15 протестувальників, шансом для вирішення проблем країни.

Росія вважає масові заворушення в Ірані внутрішньою справою цієї країни і сподівається, що ситуація буде розвиватися без кровопролиття, заявили 1 січня в МЗС Росії.

Антиурядові акції, що почалися в Ірані 28 грудня на знак протесту проти росту цін, тривають у кількох містах, зокрема Тегерані, Санандажі, Карманшасі. Невдовзі після початку протестів до соціальних додалися політичні вимоги, включно з усуненням президента Ірану Хасана Роугані та верховного лідера країни аятоли Алі Хаменеї.

Поліція арештувала сотні демонстрантів. Влада Ірану заблокувала доступ до популярних соцмереж. Користувачі заявили про неможливість користуватися Instagram і Telegram 31 грудня. Обидва сервіси є популярними серед іранців і зручними для призначення місць зустрічі демонстрантів, які висловлюють невдоволення ростом цін і невиконаними обіцянками президента Хасана Роугані щодо свободи слова і зборів.

За останній період ціни на багато основних продуктів харчування зросли в Ірані на 40 відсотків. За даними центрального банку країни, інфляція становить близько 10 відсотків. Безробіття в цьому фінансовому році склало 12,4 відсотка, що майже на півтора відсотка більше, ніж торік. Із 80 мільйонів населення Ірану – близько 3,2 мільйони громадян є безробітними.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG