Доступність посилання

ТОП новини
25 Квітень 2019, Київ 12:53

Туреччина назвала «несправедливим» вирок суду США турецькому банкіру


Мехмет Хакан Атілла

Туреччина назвала «несправедливим» вирок суду Нью-Йорку турецькому банкіру, якого визнали винним у допомозі Ірану уникнути санкції США.

«Суд США у процесі, який здійснювався, спираючись на так звані «докази», що є фальшивими та відкритими для політичної експлуатації, ... здійснив безпрецедентне втручання у внутрішні справи Туреччини», – заявили в міністерстві закордонних справ Туреччини.

3 січня федеральний суд у Нью-Йорку визнав заступника генерального менеджера державного Halkbank Мехмета Хакана Атіллу винним у шахрайстві та змові, але не причетний до відмивання грошей.

Захист Атілли заявив про намір оскаржити рішення. Halkbank заперечує порушення закону і заявляє, що його транзакції відповідають місцевим і закордонним правилам.

Віце-прем’єр Туреччини Бекір Боздаг 4 січня заявив, що рішення американського суду нанесло значної шкоди відносинам Анкарри та Вашингтону і може мати негативний вплив на майбутню співпрацю.

Речник президента Туреччини Реджепа Тайїпа Ердогана назвав рішення «скандальним».

Прокурори стверджували, що 47-річний Атілла брав участь у схемі відмивання 1 мільярда доларів від видобутку нафти і газу в Ірані через американські банки, порушуючи санкції США. Вони також вважають, що банкір змовився з 34-річним трейдером Резою Заррабом щодо шахрайських операцій із золотом та продовольством.

Зарраб визнав себе винним і свідчив проти Атілли у кримінальній справі.

Звинувачення в цій справі висунуті сімом особам, але тільки Атілла і Зарраб були під вартою у США.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG