Доступність посилання

ТОП новини

Верховний суд Росії знову відхилив скаргу Навального на заборону балотуватися на виборах президента


Олексій Навальний
Олексій Навальний

У Росії Апеляційна колегія Верховного суду відхилила скаргу опозиційного діяча Олексія Навального на заборону балотуватися на виборах президента країни.

Таким чином, залишається чинним попереднє рішення Верховного суду від 30 грудня, яке, у свою чергу, підтвердило ухвалу Центральної виборчої комісії Росії не допустити Навального до здійснення пасивного виборчого права через наявність непогашеної судимості.

Як повідомив адвокат діяча, тепер Навальний має намір далі оскаржувати це рішення у президії Верховного суду Росії, а в разі нової відмови – в Конституційному суді. Також Навальний заявляв раніше про готовність звернутися в цій справі і до Європейського суду з прав людини.

Сам Навальний заявляє, що відмова йому незаконна. Він посилається на Конституцію Росії і на рішення Страсбурзького суду в іншій справі: цей суд раніше домігся перегляду вироку Навальному в так званій справі «Кіровлісу», і той вирок скасували, але на новому процесі в тій справі Навального знову засудили до позбавлення волі умовно.

Після відмови ЦВК Росії прийняти в нього документи щодо реєстрації для участі у виборах Навальний закликав своїх прихильників бойкотувати президентські вибори, призначені на 18 січня, влаштувавши так званий «страйк виборців». Також на 28 січня прихильники Навального планують влаштувати масові вуличні акції протесту.

У Кремлі у відповідь заявляли, що правоохоронні органи мають перевірити заклики Навального до бойкоту виборів на предмет можливого порушення закону.

Наразі в Росії вже кілька десятків людей заявили про самовисунення на участь у виборах (серед них і нинішній президент Володимир Путін, який буде змагатися за четвертий термін) чи були висунені політичними партіями. Але жодного з них не вважають серйозним суперником Путіну, який, як очікують, із великим відривом переможе вже в першому турі.

За словами оглядачів, у Кремлі непокояться лише про те, щоб ця перемога була якнаймасштабнішою, а можливою перешкодою для цього вважають апатію виборців. Щоб подолати її, вибори призначили на 18 березня – саме той день, коли 2014 року Росія незаконно заявила про входження до неї українського Криму. Для цього ухвалили спеціальний закон, що уможливив перенести вибори якраз на цей день. Як вважають, це зробили для того, щоб іще більше наростити виборчі показники Путіна, для якого захоплення Криму виставляють як одне з його головних досягнень.

65-річний Володимир Путін фактично він керує Росією вже 17 років, із 31 грудня 1999-го, коли подав у відставку попередній президент Борис Єльцин, – при цьому протягом 2008–2012 років із посади прем’єр-міністра Росії за президентства свого соратника Дмитра Медведєва.

XS
SM
MD
LG