Доступність посилання

ТОП новини
19 Квітень 2019, Київ 03:50

Підозрюваний у замаху на Осмаєва і Окуєву розраховує на обмін


Адам Осмаєв після замаху в червні 2017 року був шпиталізований

Підозрюваний у першому замаху на добровольців Адама Осмаєва і Аміну Окуєву Артур Денисултанов вважає можливим свій обмін на кого-небудь із заарештованих в Росії українців. Про це він сказав в коментарі, переданому проекту Радіо Свобода «Кавказ.Реалії» зі слідчого ізолятора в Києві.

«Обмін вигідний всім, у тому числі і слідству», – сказав він. Денисултанов стверджує, що у слідства немає доказів його провини в замаху. Він наполягає на своїй непричетності до цього злочину. За версією Денисултанова, пістолет «Глок», з якого, як стверджує слідство, він стріляв в Осмаєва, йому не належить.

Підозрюваний заявляє, що сам є жертвою Осмаєва і його нині покійної дружини Аміни Окуєвої. «Я спочатку представився їм французьким журналістом, який збирає матеріали для книги про чеченську еміграцію. Після того, як я отримав потрібну інформацію, на четвертій зустрічі сказав Адаму по-чеченських, що хочу поговорити з ним ще про одну справу. Окуєва тоді закричала «убий його». Була боротьба за пістолет «Глок», який належить Осмаєву, він мені його показував у своїй машині. Окуєва сама вистрілила в мене. Ту першу кулю лікарі не змогли вийняти, вона у мене застрягла в шиї, близько від великих артерій», – зазначив Денисултанов.

За його словами, українське слідство ігнорує цю інформацію, тому він відмовляється співпрацювати з правоохоронцями.

Денисултанов заперечує свою причетність до діяльності російських спецслужб і стверджує, що сам став об’єктом переслідування з їх боку в 2015 році і був змушений нелегально перейти російсько-український кордон. За його словами, зараз в Росії йому нічого не загрожує, оскільки звинувачення проти нього зняті і кримінальна справа закрита.

У червні 2017 року Києві Денисултанова, при якому був паспорт на ім’я громадянина України Олександра Дакара, затримала українська поліція за підозрою в замаху на екс-командира батальйону імені Джохара Дудаєва Адама Осмаєва. Осмаєв був госпіталізований з кульовими пораненнями. Денисултанов був поранений дружиною Осмаєва Аміною Окуєвою.

Денисултанов був ідентифікований по фотографіях в ЗМІ, але його особа досі не підтверджена юридично. Сам Денисултанов в коментарі «Кавказ.Реалії» підтвердив свою особу. Його український адвокат Олексій Дрюк називає свого підзахисного Артур Каринарі – це прізвище Денисултанов носив на момент приїзду в Україну в 2015 році.

Аміна Окуєва, яка стріляла в Денисултанова, загинула 30 жовтня 2017 року в Київській області в результаті обстрілу невідомими машини Адама Осмаєва.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG