Доступність посилання

ТОП новини

Верховний суд Росії скасував рішення про видворення журналіста Алі Феруза


Журналіст Алі Феруз

Верховний суд Росії скасував рішення про видворення журналіста «Нової газети» Алі Феруза, повідомили в суді.

Справу направили на новий розгляд до Московського міського суду.

Верховний суд Росії вважає, що «в ході розгляду цієї справи про адміністративне правопорушення не отримали належної правової оцінки всі доводи особи».

Московському міському суду, зокрема, рекомендували дати оцінку листа посольства Німеччини в Росії. У ньому йшлося про те, що Феруз оформили проїзний документ Міжнародного комітету Червоного Хреста для самостійного виїзду в Німеччину.

У Верховному суді також зазначили, що затримання журналіста на термін, необхідний для видворення з країни, «не має на увазі його затримання на невизначений термін».

Громадянин Узбекистану Алі Феруз (справжнє ім’я Худоберді Нурматов) кілька років безуспішно намагався отримати статус біженця в Росії, але отримував відмову від МВС Росії. За словами представника відомства, Феруз не довів наявність загрози для нього в разі повернення до Узбекистану. Однак за даними колег журналіста, родичів і правозахисників, Ферузові в Узбекистані загрожує «смертельна небезпека».

На початку серпня 2017 року журналіст був затриманий в Москві. Його звинуватили в порушенні міграційного законодавства. На початку серпня російський суд призупинив виконання рішення про депортацію Феруза до розгляду скарги журналіста в Європейському суді з прав людини.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG