Доступність посилання

ТОП новини
23 Травень 2019, Київ 01:57

Фахівець із санкцій США: бізнес і банки триматимуть відстань від фігурантів «Кремлівської доповіді»


Даніел Фрід

Бізнес і банки будуть тримати відстань від російських олігархів і осіб із кола президента Росії Володимира Путіна, які будуть згадані, найімовірніше, 29 січня в так званій «Кремлівській доповіді» адміністрації США, сказав в ексклюзивному інтерв’ю чільний американський фахівець із питань санкцій Даніел Фрід.

«Цей перелік не матиме юридичних наслідків, але має вигляд як список фігурантів майбутніх потенційних санкцій. І це точно означає, що бізнес та банки триматимуть відстань від людей, яких у ньому назвуть. Тому що це досить очевидно: раніше чи пізніше, якщо Росія продовжить свою агресивну діяльність… наприклад, якщо Росія спробує втрутитися у проміжні американські вибори у листопаді цього року, – Конгрес чи адміністрація пересунуть прізвища із цього списку вже власне до санкційного списку», – сказав Фрід, який координував санкційну політику в адміністрації попереднього президента США Барака Обами.

В інтерв’ю для програми «Завтра», спільного проекту Радіо Свобода та телеканалу «112 Україна», він звернув увагу на особливість очікуваної доповіді: в ній уперше до фактичного «чорного списку», який формально ще не є списком підсанкційних осіб, включатимуть не тільки російську політичну та бізнесову еліту, але й членів їхніх родин. «Люди є відповідальними за свої дії. І якщо дитина корумпованого бізнесмена отримує серйозну позицію тільки через те, що до цього причетний її батько, корумпований бізнесмен, – це може бути підставою, щоб помістити цю людину у список», – наголосив Фрід.

«Путінський режим показує величезну чутливість, коли розслідувачі йдуть за грошовими потоками… Думаю, є підстави, чому російська еліта, згуртована навколо Кремля, нервує щодо того, що їх викриють», – додав колишній посадовець адміністрації США.

Деніел Фрід також прокоментував очікувані твердження Росії про те, що санкції Заходу їй не страшні, так: «Ефект від санкцій накопичується із часом. Ми знаємо це ще з радянських часів. Ми здійснювали тиск на Радянський Союз багато років – ще адміністрація Рейгана (президента США 1981–1989 років Рональда Рейгана – ред.) це почала. І тоді «совєти» теж казали: «а ми не зважаємо», «а немає ніякої різниці». І бачите, як зрештою все це повернулося… Бажав би, щоб про це пам’ятали».

У понеділок, 29 січня, Міністерство фінансів США має передати в Конгрес документ, який преса прозвала «Кремлівською доповіддю» – перелік російських олігархів та людей із близького оточення президента Росії Володимира Путіна. Це буде тільки перший із цілої низки документів, які готують декілька американських відомств на виконання ухваленого минулого року у США закону. Нинішній звіт сам по собі не передбачатиме запровадження санкцій проти згаданих у ньому, але створить фактичні підстави для можливого запровадження таких санкцій у майбутньому.

Повністю інтерв’ю з Данієлом Фрідом читайте і дивіться на сайті Радіо Свобода. Програму «Завтра» – спільний проект Радіо Свобода та телеканалу «112 Україна» – дивіться щонеділі о 18:00 на телеканалі «112 Україна».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG