Доступність посилання

ТОП новини
20 Квітень 2019, Київ 21:31

ЄС і Грузія обіцяють поглиблювати «дружбу»


Федеріка Могеріні і Ґіорґі Квірікашвілі на переговорах у Брюсселі, Бельгія, 5 лютого 2018 року

Після зустрічі в Брюсселі представники Європейського союзу і Грузії висловили задоволення прогресом в імплементації Угоди про асоціацію й пообіцяли поглибити співпрацю.

«Грузія є цінним, дорогим партнером для Європейського союзу, і ми вважаємо нашим спільним інтересом продовжувати інвестувати в нашу дружбу так, як ми це робили з добрими результатами досі», – заявила керівник зовнішньої політики ЄС Федеріка Могеріні 5 лютого на зустрічі із грузинським прем’єром Ґіорґі Квірікашвілі.

Могеріні головує на четвертому засіданні Ради асоціації між ЄС і Грузією, а Квірікашвілі очолює грузинську делегацію.

«Ми з нетерпінням чекаємо подальшої участі у підтримці посиленої галузевої інтеграції Грузії в ЄС і наближенні до норм, політик та практик ЄС», – сказав Квірікашвілі.

Могеріні заявила, що Рада асоціації обговорила результати конституційної реформи, а також підсумки місцевих виборів у Грузії, «які були конкурентоспроможними».

За її словами, сторони погодилися з необхідністю «продовжувати гарантувати інтегроване політичне середовище, сприяти вільним і незалежним медіа та поважати верховенство права і незалежність судів» у Грузії. Могеріні додала, що ЄС продовжуватиме підтримувати країну в цьому питанні.

У вересні грузинський парламент схвалив суперечливі конституційні поправки, які опозиційні партії назвали несправедливими і такими, що мали на меті дозволити владній партії «Грузинська Мрія» залишатися при владі необмежено.

Грузія вже давно прагне тісніших зв’язків з ЄС, незважаючи на постійні зусилля Москви зі збільшення впливу серед пострадянських держав, включаючи Грузію.

Політична й економічна Угода про асоціацію між Грузією і ЄС почала діяти у липні 2016 року.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG