Доступність посилання

ТОП новини

Генсекретар ООН: світові загрожує «ядерний конфлікт»


Антоніу Ґутерріш виступає на безпековій конференції в Мюнхені, Німеччина, 16 лютого 2018 року
Антоніу Ґутерріш виступає на безпековій конференції в Мюнхені, Німеччина, 16 лютого 2018 року

Генеральний секретар ООН Антоніу Ґутерріш заявляє, що світ стоїть перед «загрозою ядерного конфлікту» на тлі ядерних випробувань Північної Кореї. Ґутерріш заявив про це 16 лютого, виступаючи на Мюнхенській конференції з питань безпеки.

«Вперше з кінця Холодної війни ми стоїмо перед ядерною загрозою, загрозою ядерного конфлікту. І я, природно, маю на увазі ситуацію з розробкою Північною Кореєю ядерної зброї і ракет далекої дії. Ці розробки в цілому суперечать волі міжнародного співтовариства і чітко порушують кілька постанов Ради безпеки ООН», – сказав генсекретар ООН.

Ґутерріш також наголосив, що єдність і багатосторонність мають вирішальне значення для вирішення складних глобальних проблем, включаючи зміни клімату і кібербезпеку.

На порядку денному Мюнхенської конференції з безпеки, що старує 16 лютого в Німеччині, буде головним чином обговорення світовими лідерами конфліктів в Україні та Сирії, а також ядерні амбіції Північної Кореї.

Крім того, погіршені відносини між Росією і Заходом стануть ключовим моментом на щорічній зустрічі світових високопосадовців. Серед можливих обговорюваних викликів – співпраця в сфері оборони ЄС і НАТО, вплив технологій на демократію і ядерну безпеку.

Перед початком засідань конференції її голова Вольфганг Ішингер попередив, що світ рухається в напрямку «грандіозного конфлікту». Він також вказав на збільшення напруженості у відносинах між Вашингтоном і Пхеньяном, між НАТО і Росією, про «наростання» націоналізму і неліберальних течій, що, на його думку, є ознаками «ослаблення деяких основних принципів міжнародного порядку».

У 2017 році КНДР здійснила шість ядерних випробувань, а також випробувала декілька міжконтинентальних балістичних ракет, що викликало критику з боку світової спільноти. У зв’язку з цим Рада безпеки ООН кілька разів розширювала санкції проти Північної Кореї, зокрема, 22 грудня 2017 року організація одностайно схвалила запропоновані США нові санкції проти Північної Кореї. Санкції обмежать для КНДР імпорт нафти, повернуть всіх її робітників з-за кордону протягом року і можуть суттєво обмежити судноплавство.

XS
SM
MD
LG