Доступність посилання

ТОП новини
18 Лютий 2019, Київ 02:03

«Ми зрушили з місця більшість справ» – генпрокурор про розстріли на Майдані


Юрій Луценко

Генпрокурор України Юрій Луценко у четверту річницю розстрілів протестувальників під час Революції Гідності у Києві заявляє, що правоохоронцям вдалося зрушити процес розслідування цих подій, встановити виконавців та замовників.

«Ми зрушили більшість справ. А головне, встановили в юридичному сенсі цього слова замовників і виконавців кривавої масакри на Майдані у трагічні дні лютого 2014 року», – сказав Луценко після зустрічі з родинами Героїв Небесної Сотні, яка відбулася 20 лютого у закритому режимі.

У коментарі для преси Луценко додав, що у розмові з сім’ями загиблих героїв йшлося про терміни розслідування й винесення вироків у справах жертв і потерпілих на Майдані.

«Вони розуміють складність і досудового слідства, і досудових процесів. І готові чекати ще багато часу – роки, як вони сказали. Чому вони так кажуть? Бо і вони, і їхні адвокати чудово розуміють: справа по «Беркуту», яка зараз слухається в суді, налічує 40 потерпілих. Це свідчить, що всіх їх треба допитати. І зараз уже близько двох років іде судовий процес, який ще навіть не перейшов у стадію допиту свідків. Вони прекрасно розуміють, що будь-яка справа по вбивству, а тим більше по масовому вбивству, це дуже довга справа, яка розтягується в будь-якій країні на роки», – сказав Луценко.

Ретельність розслідування розстрілів на Майдані і доказова база, на думку Луценка, є запорукою того, що покарання для винуватців неможливо буде оскаржити.

«Найбільше рідних Героїв Небесної сотні турбує доказовість і безповоротність покарання щодо тих, хто чинив ці злочини…Якщо йдеться про вбивство 40 осіб, або вбивство 20 осіб, або потерпілих 1800 осіб, а саме стільки потерпіли на Майдані, то всім очевидно, що швидкий процес був би незаконним», – сказав Луценко.

У період з 21 листопада 2013 року до 21 лютого 2014 року під час сутичок протестувальників із силовиками в центрі Києва загинули понад сто людей, найбільше – 20 лютого. Більшість людей загинули від куль снайперів, які влучали протестувальникам у голову, серце і шию. Згодом загиблих учасників акцій протесту почали називати «Небесною сотнею».

За даними Генпрокуратури, всього під час Євромайдану постраждали 2,5 тисячі осіб, 104 із них загинули.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG