Доступність посилання

ТОП новини
23 Лютий 2019, Київ 15:49

Агентство з виявлення активів не отримувало «Межигір’я» в управління – Янчук


«Межигірʼя» раніше було резиденцією Віктора Януковича, однак після його втечі з країни в лютому 2014 року територія відкрита для відвідувачів

Голова Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) Антон Янчук заявляє, що агентство не отримувало в управління майно резиденції екс-президента Віктора Януковича «Межигір’я».

«Межигір’я» ухвалою суду не передано в управління Національному агентству. Ми одержали від Генеральної прокуратури перелік рухомого майна, яке арештовано в межах Межигір’я. Судового рішення про передання цього рухомого майна в управління Національному агентству не існує», – сказав Янчук.

За його словами, щодо «Межигір’я» проводяться кілька кримінальних проваджень, частина з яких розслідується ГПУ, а частина – НАБУ.

«Одержавши інформацію від Генеральної прокуратури про перелік рухомого майна, арештованого в межах Межигір’я, ми будемо звертатися до Генеральної прокуратури, НАБУ та інших причетних до цієї історії правоохоронних органів з тим, щоби виробити спільну узгоджену позицію», – зазначив керівник АРМА.

Він наголосив, що агентство самостійно не ініціює передачу будь-якого майна в управління, це має бути ініціатива правоохоронного органу.

Восени 2017 року в Генеральній прокуратурі України заперечили повідомлення про остаточне повернення резиденції «Межигір’я» у державну власність.

Як заявив в ефірі «Громадського радіо» керівник департаменту спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк, наразі тільки територія «Межигір’я» належить державі, а розташовані на ній будівлі досі належать компанії «Танталіт» і колишньому президентові Віктору Януковичу. Водночас, за його словами, всі ці будівлі перебувають під арештом у рамках кримінального провадження.

«Межигірʼя» раніше було резиденцією Віктора Януковича, однак після його втечі з країни в лютому 2014 року територія відкрита для відвідувачів. Нині в резиденції проходять екскурсії й громадські заходи, знімаються фільми. Будівлями та зоокуточком «Межигір’я» опікуються волонтери, які збирають на це кошти з відвідувачів.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG