Доступність посилання

ТОП новини

Посли ЄС вирішили зняти санкції із Лукаш і Клюєва


Віктор Янукович, згідно з рішенням послів ЄС, залишиться у санкційному списку

Посли Європейського союзу вирішили продовжити дію санкції проти колишнього президента України Віктора Януковича і ще 12 його соратників, але виключити зі списку депутата-втікача Сергія Клюєва і екс-міністра юстиції Олену Лукаш. Про це 28 лютого повідомляє кореспондент Радіо Свобода з Брюсселя.

За його словами, міністри країн ЄС мають затвердити це рішення 5 березня. Тим часом, як санкції проти Росії через загрозу суверенітетові України, будуть продовжені 12 березня.

20 лютого європейські дипломати повідомили Радіо Свобода, що в ЄС дійшли висновку про недостатність доказів для збереження Клюєва і Лукаш у санкційному списку, до якого внесені особи, підозрювані у причетності до розкрадання державних коштів за часів президентства Януковича.

Серед решти 13 осіб, які є в санкційному списку – Янукович, його син Олександр, колишній прем’єр Микола Азаров, екс-віце-прем’єр Сергій Арбузов, а також брат Сергія Клюєва Андрій, який був головою адміністрації Януковича.

Ці санкції – заборона на в’їзд до ЄС і замороження активів на території Євросоюзу – були запроваджені навесні 2014 року проти осіб, яких у Євросоюзі вважають відповідальними за дестабілізацію становища в Україні, і відтоді кілька разів переглянуті і продовжені. Дехто з підсанкційних намагався оскаржувати їх у Європейському суді, але там щоразу вирішували, що чинні санкції запроваджені законно (хоча в кількох випадках заднім числом визнавали незаконність цих санкцій у період весни 2014 – весни 2015 років).

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG