Доступність посилання

ТОП новини

Порошенко пропонує зафіксувати в Конституції намір вступити в ЄС та НАТО


Петро Порошенко
Петро Порошенко

Президент України Петро Порошенко пропонує зафіксувати в Конституції намір держави вступити в Європейський союз та НАТО.

«У моїй команді ми зараз обговорюємо пропозицію «заякорити» у Конституції європейську і євроатлантичну інтеграцію... Прагнення до членства в Євросоюзі й НАТО можна було б зафіксувати в преамбулі до Конституції, для чого досить підтримки двох третин від складу Верховної Ради», – сказав Порошенко.

Україна, відповідно до нині чинного її зовнішньополітичного курсу, визначає вступ до НАТО пріоритетом для себе. Але і в Києві, і на Заході визнають, що Україна ще не готова до вступу в НАТО і не близька до того, щоб отримати запрошення до членства. Президент України Петро Порошенко заявляє, що країна з часом буде відповідати критеріям, необхідним для вступу до НАТО, як і до ЄС, а тим часом «виконує план дій для членства в НАТО в односторонньому порядку».

У НАТО заявляють, що Україна, як і будь-яка європейська країна, має право на вступ до Північноатлантичного союзу, коли буде готова до цього, і рішення про цей вступ будуть ухвалювати тільки Україна і НАТО, без участі третіх сторін. Росія натомість виступає різко проти будь-якої можливості вступу України до НАТО і вимагає від союзу «гарантій невступу України».

1 вересня 2017 року набула чинності Угода про асоціацію, яка зміцнює зв’язки між Україною і Європейським союзом.

XS
SM
MD
LG