Доступність посилання

ТОП новини

Клімкін: Київ поінформував ЄС про ситуацію з «Газпромом» і надав докази зниження тиску газу


Павло Клімкін

Україна повідомила Європейський союз про ситуацію, яка склалась із російським «Газпромом», і надала Європейській комісії всі докази дій Росії. Про це заявив у Львові під час брифінгу міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

«Україна задіяла два механізми. Один відповідно до угоди про Асоціацію, тобто механізм попередження для кризових ситуацій в енергетичній кризі. Україна надала всі докази того, що робить російський «Газпром», який і так попри понижений тиск газу, знизив його на 20%. Росія сподівається, що ми почнемо відбирати транзитний газ і вони нас звинуватять у кризах, як це вже було у 2009 році. Це банальні шахраї. Ми не будемо цього робити і Європейський союз може надіслати своїх спостерігачів. Ми покажемо, як маніпулює Росія і як не виконує зобов’язань», – заявив Клімкін.

За словами міністра, Україна ініціює скликання тристоронньої зустрічі за участі України, Росії і Європейської комісії.

«Газпрому» не вдасться уникнути виконання своїх зобов’язань за контрактом і рішеннями Стокгольмського арбітражу, бо його активи в Європі всім давно відомі», – каже міністр.

Сьогодні російський «Газпром» заявив про те, що розпочне процедуру розторгнення контрактів з НАК «Нафтогаз України» на поставку й транзит газу в Стокгольмському арбітражі. Оскільки Стокгольмський арбітраж «ухвалив асиметричне рішення за контрактами на поставку і транзит газу з НАК «Нафтогаз України».

Як повідомляло Радіо Свобода, в Україні до 7 березня запровадили національний план дій в енергетиці щодо обмеження споживання природного газу. Це сталося після зменшення подачі палива з боку Росії.

Україна 1 березня надіслала ноту ЄС, в якій попередила про відмову Росії виконувати рішення Стокгольмського арбітражу щодо компенсації за недопоставлені «Газпромом» обсяги газу для транзиту, повідомила заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG